Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Krém na nepříjemné kožní potíže

Zdroj foto: pixabay.com

Vzhled pokožky významně ovlivňuje náš vzhled. Kožní potíže však nejsou jen kosmetickou záležitostí, ale dokáží nás pořádně potrápit – svěděním, pnutím nebo třeba pálením. Při použití vhodného krému tyto nepříjemné pocity rychle potlačíte a zároveň vzhled pokožky vylepšíte.

Ten, kdo kožním problémy netrpí, si asi ani neumí představit, jak nepříjemné pocity s nimi souvisí. Od pocitů méněcennosti v případě, že se potíže vyskytují na viditelných částech těla, po urputné svědění až bolest. Problémy s pokožkou dobře znají například lidé nemocní lupénkou, xerózou, neboli abnormální suchostí pokožky, lidé s atopickým ekzémem nebo diabetici. 

Cukrovka ovlivňuje i stav pokožky

Hyperglykemie totiž způsobuje vyšší obsah glukózy v kůži, což s sebou přináší kožní změny. Dochází k tzv. glykaci kolagenu, transformaci vlastností pojivové tkáně a změny v regulaci potních žláz. K obvyklým kožním projevům diabetiků patří diabetický pruritus, projevující se  svěděním kůže. Lidé s cukrovkou také často trpí tzv. diabetickou dermopatií, což je ztlušťování kůže se žlutým voskovitým vzhledem, jež může omezit pohyblivost kloubů. Nemoc se projevuje se jako malé okrouhlé barevné skvrny na dolních končetinách.

Xerózu zhoršuje nadměrná hygiena

Jestliže trpíte na určitých místech těla zvýšenou suchostí, kůže vás svědí a máte na ní šupinky nebo máte pocit pnutí pokožky, možná ani nevíte, že trpíte xerózou. Kůže je červená a podrážděná, někdy dokonce dochází k jemným prasklinkám. Zpravidla se zhoršuje během zimních měsíců. Ke xeróze přispívají i nesprávné, v tomto případě přílišné hygienické návyky – například nadměrné čištění a drhnutí pleti, dlouhý pobyt ve vaně či sprše s horkou vodou a prudké a silné utírání ručníkem.

Podle mnoha studií na výše uvedené i podobné kožní potíže nejlépe zabírá látka zvaná karbamid. V současnosti je karbamid připravován technologií, která zaručuje jeho nejpřírodnější formu, avšak bez použití tekutin lidského těla.

Pěnový krém s karbamidem - Glatte přináší účinnou pomoc

Vysoký obsah urey (10 %) má v sobě pěnový krém Glatte Daily 10%. Je bez zápachu a bez obsahu parabenů. Je absolutně nemastné a rychle se vstřebává. Není to lék.

Řada krémů Glatte

Díky němu proměníte svou suchou kůži v jemnou a hladkou pokožku. Krém lze aplikovat na suchou kůži na celém těle, nepoužívejte ho však na poraněnou pokožku. Glatte má konzistenci příjemné krémové pěny. Poskytuje mimořádný hydratační účinek a přispívá k odstranění mrtvých buněk suché kůže. Hodí se pro osoby trpící ekzémem, lupénkou, xerózou nebo cukrovkou. Při doporučeném dávkování krému v množství o velikosti vlašského ořechu dvakrát denně vám krém vydrží po šedesát dní.

Krém Glatte můžete zakoupit za výhodnou cenu v internetové lékárně Lekarna.cz.

 Čtěte na Medicínu:

Babské rady na zácpu

Špalda a zdraví

Ananasová šťáva

Zpříjemněte si podzim lázněmi!

Ráj pro děti a jejich rodiče? Veletrhy FOR BABIES a FOR TOYS v Letňanech