Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Nemoci

Plísně v těle

Lidský organismus je odjakživa hostitelem pro mnoho parazitů, zvláště mikrobiálních. Odhaduje se, že 40 až 75% obyvatelstva na zemi v sobě nosí většího parazita, kterého můžeme snadno najít, pokud ho budeme hledat. Mezi parazity patří bakterie, kvasinky, plísně, viry, červy a hlísty. Většina lidí v sobě nosí minimálně jednoho z těchto parazitů, kvasinky máme všichni. U většiny z nás můžeme najít až 30 různých druhů plísní, kvasinky máme v ústech, kde pomáhají trávit cukr a škrob.

Opar na rtu a jak se ho zbavit

Opar na rtu dokáže člověku pěkně zkazit den. Jak se ho zbavit? A lze oparu na rtu účinně předejít? Přečtěte si, co na něj zabírá.

Proč pálí žáha

Nepříjemný palčivý pocit v jícnu trápí takřka polovinu naší populace. Proč pálí žáha? Hlavní příčinou pálení žáhy jsou žaludeční šťávy, které se vracejí ze žaludku zpět do jícnu. Pálení žáhy může vyvolat konzumace některých pochutin anebo zvětšená děloha v těhotenství.

Hemoroidy, česky zvané zlatá žíla

Hemoroidy jsou onemocněním cévního systému těla. Hlavním problémem je, že se žíla, která se nachází v konečníku, zvětšuje a zduřuje. Hemoroidy dělíme dle umístění na vnitřní a vnější. Vnitřní hemoroidy vznikají v konečníku a vnější hemoroidy se vyskytují zvenčí okolo řitního otvoru.

Roztroušená skleroza, nemoc pro mladou věkovou skupinu

Průběh onemocnění spočívá ve střídání dvou fází – období ataků a období remise. Četnost záchvatů je u každé pacienta jiná a jedinečná.

Zánět dutin, jinak zvaný sinusitida

Zánět dutin, jinak zvaný sinusitida, patří mezi onemocnění horních cest dýchacích. Patří mezi vcelku běžné onemocnění a to zejména v dětském věku. Nejčastějším důvodem, proč nás zlobí dutiny je zejména virové nebo bakteriální onemocnění. Zánět dutin může být buď chronický, nebo akutní. Akutní je spojen zejména s alergiemi, závislými na ročním období. Chronická forma nás může provázet zejména v období, kdy máme oslabený imunitní systém.

Bolesti břicha, kdy se začít bát?

Například bolest v pravém podbřišku může indukovat zánět slepého střeva, bolest okolo pupku zase břišní kýlu. Bohužel bolesti břicha jsou právě jedním z těch druhů příznaků, se kterými si není radno zahrávat. Pokud je bolest mírnější a trvá kratší dobu, zhruba jeden den, není se čeho obávat. Zpravidla se stačí vyspat, dát si zklidňující čaj a odpočinout si.

Trápí Vás zahlenění?

Jednou z možných příčin nadměrné tvorby hlenů jsou infekce horních cest dýchacích. V tomto případě může jít buď o zánět hrtanu neboli laryngitidu či zánět vedlejších dutin nosních. Hlen může dráždit dýchací cesty, což nás nutí k vlhkému kašli.

Štítná žláza nás může ohrozit svou nesprávnou funkcí

Snížená funkce štítné žlázy, hypotyreóza, je stav, kdy žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů. Mezi příčiny snížené funkce patří únava, zapomětlivost a deprese. Jedním z dalších projevů může být také suchá kůže a lámavé vlasy. Příčin tohoto onemocnění je hned několik.

Den pacientů IBD

Chronickým onemocněním trávicího traktu v současnosti trpí až 40 000 lidí a počet se stále zvyšuje. Nárůst populace pacientů s onemocnění IBD je v dnešní době zaznamenán nejen v České republice, ale po celé Evropě.

Dlouhodobá únava může být příznakem různých nemocí

Provází sportovce i účetní, maminky v domácnosti i ředitele podniků. Jedná se zde o velmi známý jev, který zcela jistě všichni známe. Únava.

Nedostatek železa způsobuje únavu a malátnost

Cítíte se často unavení? Točí se vám často hlava? Cítíte se malátní a bez energie?

Stres a civilizační onemocnění

Každý ví, o co jde a absolutní většina z nás to zažila. Myslím, že představovat stres je zcela zbytečné. Pojďme se tedy zaměřit na to, jakým způsobem ovlivňují stresory rozvoj civilizačních onemocnění.

Proč se dělají bradavice

Bradavice patří mezi poměrně častá kožní onemocnění, kterými nejčastěji trpí děti, teenageři a lidé s oslabenou imunitou. A proč se dělají bradavice? Mohou za to viry, které se přenášejí kontaktním způsobem.

Nemoc, která není vidět - Crohnova choroba

Tento článek jsem se rozhodla věnovat všem lidem, kteří tímto závažným onemocněním trpí. Název článku hovoří za vše. Nemoc na vás nikdo nepozná, není totiž vidět, proto si většina lidí ani neuvědomuje, jak těžké chvíle pacienti občas musí zažívat.

I s epilepsií se dá žít naplno

Pan Chrzibek se snaží žít naplno a navíc sám pomáhá jiným - jako dobrovolný asistent nevidomých.
12