Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Novinka v omlazování pleti: Zlaté nitě

Lifting zlatými nitěmiO liftingu zlatými nitěmi mnoho z nás už slyšelo, málokdo si ale přesně dokázal představit, co se pod tímto pojmem skrývá. Dlouhou dobu byly zlaté nitě jako pomoc při stárnutí pleti spíše luxusním a exotickým mýtem, který k nám šířily zahraniční časopisy a weby. To už ovšem dnes neplatí, protože se tato unikátní procedura konečně dostává i do České republiky. Přináší ji klinika estetické medicíny Mediestetik a v portfoliu jejích služeb ji najdete pod názvem Gold Lift.

Jen co překleneme pětadvacítku, naše pleť začíná chabnout, objevují se první vrásky a kontury obličeje pozvolna klesají. Nejdřív je jejich pohyb plíživý a málo patrný, po třicítce a po čtyřicítce už si ale těžko nelze nevšimnout. Mohou za to kolagenová vlákna v pokožce, která v průběhu let ochabují a povolují se. Viditelné je to zejména v oblastech, jako je obličejový ovál, oblast pod očima, krk, dekolt, spodní strany paží, břicho apod.

Při korekci tohoto přirozeného leč nechtěného procesu je největší pozornost v moderní době věnována neinvazivním rejuvenačním technikám, a to protože přináší zcela minimalizované riziko a nevyžadují žádnou rekonvalescenci – díky těmto vlastnostem se začala těšit velké oblibě zejména technologie niťového liftingu, při níž se do pokožky za různými účely aplikují biokompatibilní nitě různých délek, tloušťek a složení. Všelijakými typy nití a technikami jejich aplikace moderní estetická medicína doslova přetéká a jejich množství mate už nejen pacienta, ale často i samotného lékaře.

„Pro mnoho pacientů jsou nitě jako nitě, ačkoliv mezi nimi existují velmi důležité rozdíly,“ vysvětluje korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová. „Mezi ty nejvyspělejší technologie patří mezonitě a zejména pak Art Filting. Při obou procedurách se do pokožky aplikují biokompatibilní nitě a v obou případech se tyto nitě začas přirozeně rozpustí. Postup, jakým se zavádějí, a zejména jejich funkce v pleti je ovšem zcela odlišná. Zatímco mezonitě slouží spíše ke zpevnění pokožky a jako prevence jejího chřadnutí, Art Filting je mírnější alternativou chirurgického faceliftu. Nyní také na trh uvádíme techniku Gold Lift, při které se používají nitě obohacené o zlatá vlákna. Ta přinášejí zcela novou možnost dlouhodobého omlazování pleti.“

MUDr. Reisingerová

Zlatem za krásou

Omlazení zlatými nitěmi je technikou používanou napříč Evropou i Asií už po více než desetiletí. Doposud ovšem šlo o ryze chirurgickou proceduru, byla při ní tedy potřeba narkóza a zhruba dva týdny rekonvalescence. Tento postup se ovšem v posledních letech výrazně modernizoval a stala se z něj nenáročná mini-invazivní procedura, která netrvá déle než hodinu a vyžaduje pouze lokální anestezii.

Základem této metody jsou tenounké zlaté nitě o průměru menším než 0,1 mm, které se do pokožky aplikují do tvaru sítě, jež není běžným okem viditelná, a to pomocí speciálních netraumatických kanyl. V pokožce pak plní dvě funkce – celkově ji zpevňují a také ji omlazují.

Lékař kliniky Mediestetik provádějící zákrok

Ze všech dostupných estetických procedur, které stimulují produkci kolagenu v pleti za účelem jejího zpevnění, a které redukují vrásky, má omlazení zlatými nitěmi nejdéle trvající efekt, a to až deset let.

Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, totiž zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti jak v obličeji, na krku či v oblasti dekoltu, tak třeba i na spodní straně paží, vnitřní straně stehen či v oblasti břicha.

Kromě toho zlato také zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním a tím jim dodávají kyslík a výživné látky. Pokožka tak nejen vypadá krásně, ale je také zdravější a pomaleji stárne.

Nebojte se kombinací!

Trápí-li vás nejen zešedlá a povadající pokožka, ale také třeba tzv. „syslíky“, viditelnější podbradek nebo pytle pod očima, můžete zvolit kombinaci nití Gold Lift a už výše zmíněného Art Filtingu. Tato kombinace dosahuje nejefektivnějších komplexních výsledků – zatímco totiž zlaté nitě zpevňují a ozdravují pokožku, Art Filting zvládne pozvednout i skutečně výrazné kožní převisy, které se tvoří nejčastěji právě v dolní třetině obličeje a na krku.

Před a po zákrokuEfekt Art Filtingu je okamžitě viditelný – to je největší výhodou procedury – a ačkoliv je skutečně výrazný, zůstává velmi přirozeným. V průběhu následujících týdnů pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. Vydrží ovšem až čtyři roky. V kombinaci s příznivým vlivem zlatých nití na strukturu pokožky jde o jednu z nejkomplexnějších omlazovacích kúr dostupných na českém trhu.Čtěte na Medicínu:

Proč muži neposlouchají

Pomůže Vám liposukce?

Pocení je zdravé, ale všeho moc škodí

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Dejte jednou pro vždy sbohem bolesti zad