Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé nápoje

Víte, jak správně připravit čaj?

Možná si říkáte: co je na tom tak složitého? Vzít pytlíček čaje, vložit ho do hrnku a zalít horkou vodou… to přeci zvládne i dítě. Ono to ale tak jednoduché není, a pokud si máte čaj skutečně vychutnat, je jeho pečlivá příprava velmi důležitá.

HORKÉ BOBY - kakaové boby v nejčistší podobě

Čím dál více z nás se začíná věnovat zdravému životnímu stylu. Znamená to většinou zdravou lehkou stravu, vhodné pohybové aktivity a přemýšlení o sobě sama a vlivu okolí na naše zdraví.

Jablečná šťáva

Každý, kdo má k dispozici alespoň malý kousek zahrady, by si na ni měl vysadit jabloň. Nejen pro krásné květy, ale především proto, že jablka jsou pro naše zdraví nesmírně důležitá. Měli bychom je konzumovat co nejvíce, a to jak v podobě ovoce, tak i šťáv.

Okurková šťáva

O pitném režimu se zejména teď v létě píše všude. Co ale stále pít? Čaj a káva se nedají pořád a navíc podle některých se do pitného režimu ani nepočítají, limonády bývají zbytečně sladké, voda se po čase omrzí. Příjemným a zdravým osvěžením jsou čerstvé ovocné, zeleninové a bylinkové šťávy.

Pivo, které vás neuspí

Myslíte na deset věcí najednou, abyste ušetřili čas, a pak dvacet minut hledáte klíče od auta. Ráno se vzbudíte a už jste unaveni, a to vás v práci čeká náročná porada. Nemáte čas se po celý den pořádně najíst. Určitě podobné situace znáte. Samozřejmě, že nejlepší by bylo zvolnit, ale ne vždy je to možné.

Vyzkoušejte léčivou sílu kopřiv

Kopřiva nepatří zrovna mezi favority mezi bylinkami, spíše naopak, vnímáme ji jako nepříjemný plevel. Je však podobně jako třeba pampeliška opomíjená a zatracovaná zcela neprávem. Její blahodárné účinky na naše zdraví jsou známé po staletí. Kdo má zahradu, určitě by na ní měl kopřivám vyhradit místo.

Vysoký tlak? Nevadí! Tuto kávu můžete pít i vy

Jste milovníkem kávy a zároveň chcete udělat něco pro své zdraví? Představte si, že v šálku kávy získáte spolu s intenzivní chutí a aroma také léčivé látky prospěšné pro váš organismus. Káva a houba… Že to nejde dohromady? Omyl! Ochutnejte kávu s vyhlášenou medicinální houbou Reishi.

Pampelišková šťáva

Pampeliška vypadá jako posel slunce na Zemi, její květy na jaře doslova rozsvítí donedávna holé louky, a přesto je zahrádkáři tolik zatracovaná. Přitom už její odborný název – smetánka lékařská – napovídá, že se jedná o léčivku. A to opravdu významnou.

Šťáva z Aloe vera

Snad každý už slyšel o rostlině Aloe vera, která se občas nazývá jako zázračná. Její pozitivní účinky objevili již staří Egypťané. Tato úžasná rostlina obsahuje mnoho prospěšných látek, takže ji můžeme využít zevně i vnitřně.

Přírodní šťávy jako doplněk stravy

Už jste některou z nich ochutnali? Stoprocentní přírodní šťávy vás překvapí výraznou chutí. Mohou být kyselé i natrpklé. Výhodou šťáv je vysoká koncentrace účinných látek, tyto látky z rostlin posilují imunitu a fungují jako přírodní antioxidant.

Šťáva z Aronie

Aronie je velmi známá pro svou natrpklou chuť a pozitivní účinky na náš organismus. Připravuje se ve formě kompotů, marmelád či džusů. Nejlepší cestou, jak do těla dostat všechny potřebné látky, které jsou v Aronii obsaženy, je však formou čerstvé šťávy.

Víte co pijete? S čaji Rej ano!

Pitný režim mnoho lidí podceňuje, anebo pije nápoje, které zdraví spíše škodí, nežli prospívají. Sladké minerálky, džusy a šťávy nejsou pro naše tělo právě to nejlepší a mnohdy si neuvědomujeme, kolik do sebe dostaneme cukru jen prostřednictvím pití.

Rakytníková šťáva

Rakytník řešetlákový je velmi typický svou kyselou a trpkou chutí. Za touto chutí však stojí mnoho účinných látek, vitamínů a stopových prvků, které pomáhají léčit všelijaké neduhy a onemocnění. Šťáva z bobulí je opravdovým elixírem pro naše zdraví. Na co působí?

Grapefruitová šťáva předchází chřipce i rakovině

Grapefruity patří mezi nejzdravější druhy ovoce vůbec. Jedna sklenka čerstvě vylisované grapefruitové šťávy denně dokáže pokrýt doporučenou denní dávku vitamínu C a ochránit náš organismus před celou řadou onemocnění, běžnou chřipkou počínaje a rakovinou či infarktem konče.

Ananasová šťáva

O ananasu se říká, že urychluje trávení a napomáhá hubnutí. Je tomu skutečně tak? Má stejné účinky také ananasová šťáva? A jaký je vliv této šťávy na zdraví člověka?

Hrušková šťáva

Hrušky sklízeli naši předkové již v mladší době kamenné a věřili v jejich výjimečné uzdravovací schopnosti. Dnes víme, že tyto plody jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších látek, které příznivě ovlivňují zdraví člověka. Protože však způsobují nadýmání, těší se výrazně větší oblibě z nich získaná šťáva.

Znáte tyto druhy čaje a jejich blahodárné účinky?

Zelený, bílý, Yerba maté, Honeybush nebo třeba Roiboos? Račte si vybrat, čajová paleta je neobyčejně pestrá, nabízí mnoho druhů lahodných čajů s různým složením a účinky. Na následujících řádcích jsme pro Vás připravili malou ochutnávku!

Ochutnejte také listové šťávy!

Listové šťávy vylisované například z listů hlávkového zelí nebo špenátu sice nejsou tak známé, jako například rajčatová šťáva, to však neznamená, že by nebyly pro naše zdraví prospěšné. Naopak. Ochutnejte je také!

Pomerančová šťáva je ideální nápoj ke snídani!

Většina Američanů si nedokáže svou snídani bez sklenky pomerančového džusu ani představit. A jak potvrzují lékaři, dobře dělají. Pomerančová šťáva je totiž nejlépe vstřebatelným zdrojem vitamínu C. Kromě toho obsahuje také vápník, draslík, křemík a kyselinu citronovou, která je výborným detoxikačním prostředkem napomáhajícím vyplavování toxinů z těla.

Jablečná šťáva

Jablka mají na lidský organismus blahodárný vliv. Dodávají mu celou řadu důležitých vitamínů a minerálů a dalších cenných látek. Z nich připravená, čerstvě vylisovaná šťáva je pak učiněným elixírem zdraví. Co přesně obsahuje, jak nám prospívá a jak si ji doma připravit, se dočtete v tomto dílu našeho seriálu o šťávách.
123