Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Šťáva z Aronie

Aronie je velmi známá pro svou natrpklou chuť a pozitivní účinky na náš organismus. Připravuje se ve formě kompotů, marmelád či džusů. Nejlepší cestou, jak do těla dostat všechny potřebné látky, které jsou v Aronii obsaženy, je však formou čerstvé šťávy.

Aronie, která se také jinak nazývá Černá jeřabina, obsahuje velké množství antioxidantů, ovocné kyseliny, pektin, tanin, flavonoidy, vitamín P, karotenoidy, vitamín C, provitamín A a vitamíny skupiny B. Díky této bohaté zásobě vitamínů podporuje také naší imunitu a chrání tělo před nachlazením.

Plody Aronie

Zdroj foto:pixabay.com

Aronie je velmi bohatá také na minerální látky jakou jsou například vápník, draslík, železo, měď, hořčík, mangan, molybden, kobalt, jód, fluór a antokyanová barviva. Antokyany se nacházejí ve slupce aronie a jsou to látky, které vytvářejí spolu s tmavě modrými až černými pigmenty ochranu plodu proti slunečnímu záření.

Plody Aronie absorbují volné kyslíkové radikály, které způsobují stárnutí organismu a jsou zároveň jedny z nejsilnějších plodin s touto vlastností. Toto cenné ovoce je vhodné jak pro děti, tak pro kojící i těhotné ženy.

Obsah jódu činí až 400 mikrogramů na 100g.

U dětí pomáhá jód rozvíjet mozek, inteligenci a prevenci zubního kazu. Také podporuje imunitní systém a je skvělou prevencí proti civilizačním chorobám

Aronie neboli Černá jeřabina se dá zpracovat jako kompot, džem, likér nebo usušit a použít při vaření či do müsli. Nejúčinnější variantou, jak dostat z Aronie všechny prospěšné látky, je čerstvě lisovaná šťáva

Dobrou zprávou je, že nemusíte nikde v přírodě hledat zralé plody, ale čerstvou šťávu si můžete objednat z pohodlí domova. Aroniová šťáva je bez pasterizace a dnes často používané paskalizace. Vychutnat si ji můžete v kombinaci s jablečnou šťávou nebo jako 100% šťávu z Aronie, která je chlazená či šokově mrazená ihned po vylisování.

Aronie - Jablko

Metoda šokového mražení je nejšetrnější formou konzervace, kdy zůstanou téměř všechny vlastnosti produktu zachovány, včetně zmíněných vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Díky tomu si tuto vzácnou šťávu můžete objednat kamkoliv po ČR, uchovat jí dále v mrazničce a použít kdykoliv budete potřebovat.Čtěte na Medicínu:

Deprese, nemoc této doby

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

Rooibos je považován za elixír zdraví