Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Léky

„A hlavně to zdravíčko!“

Přát si navzájem k narozeninám či Vánocům hodně zdraví je tak časté, že už kolikrát ani nevnímáme pravý obsah takového přání. Celé zdraví bohužel darovat nemůžeme, i kdybychom sebevíc chtěli, ale dárek, který k němu přispěje, věnovat lze.

Osvědčený přípravek s novým složením

Mast Pityol nejspíše zná každý, kdo někdy trpěl na ekzémy, silné akné, opruzeniny, zapařeniny nebo jiné záněty kůže. Nyní je tento oblíbený přípravek inovován a brzy ho seženete v novém kabátě pod názvem neoPhytiol.

Octan hlinitý, první pomoc našich babiček

Po poměrně deštivém létě jsme se v jeho závěru dočkali tropických teplot a můžeme doufat, že nás čeká příjemné babí léto, které bude vybízet k venkovním sportovním aktivitám. Při každém výletu bychom ale měli myslet na riziko úrazu a mít při sobě základní lékárničku.

Pomocník s malými rozměry, ale velkými účinky

Konečně se snad už dočkáme teplých dní. Zkuste si vzpomenout na letní dny svého dětství. Bezstarostné lítání venku, kdy nás domů dostal jen hlad, žízeň a občas také nějaké to drobné poranění.

Účinná přírodní pomoc při ženských intimních potížích

Potkala jste muže, který vám totálně popletl hlavu. Stává se to v sedmnácti, třiceti i v padesáti. Vše se zdá být skvělé, už došlo i na sex. Co si budeme povídat, většinou ten první sex nebývá zrovna nejlepší. Ten nastane, až když se pár sladí. Ale namísto ladění řešíte problém – vaginální mykózu a s ní spojený výtok. Co teď rychle s tím?

Léčivá síla přírody

Možná jste si všimli, že se v lékárnách objevuje stále více přípravků založených na staletími prověřených léčivých účincích darů přírody. Například bylinek, rašeliny nebo mořské vody.

Mějte svou medikaci pod kontrolou

Lékárny BENU úspěšně spustily 1. 11. 2015 rozšířený věrnostní program BENU PLUS Léková karta. Tento program je na českém lékárnickém trhu jedinečný v mnoha ohledech. Velkou výhodou je poradenská telefonní linka a zákaznický systém benefitů, který je postavený na čtyřech speciálních výhodách. Léková karta navíc zaujme i novým designem.

Revoluce v hojení

Už žádné jizvy, dlouho se hojící rány a nepříjemné opary či akné. Řekněme společně NE všem neduhům na našich pokožkách! Revoluční a vyzkoušená novinka ActiMaris bude brzy nejpoužívanější výrobek v domácnostech dnešní doby. Ani Vám by neměl chybět v lékárničce.

Užitečný pomocník na cesty

Na letní dovolenou nebo na dlouhý výlet se nám většinou nechce tahat celá lékárnička. Nehody se ale stávají ať se nám to líbí nebo ne. Nyní máme řešení, jak být připraven na pády a bodavý hmyz. Tento pomocník je nejen praktický malý, ale také naprosto přírodní.

Léková karta může zachránit pacientovi život

Dýchací obtíže, kožní problémy, ale také selhání jater nebo zástava srdce představují vážná rizika ohrožující pacienty, kteří zároveň užívají více druhů léků. Kontraindikace ročně zaviní smrt několika desítek pacientů. Jak lze tomuto jevu předejít?

Předepsat správné léky nestačí!

Trpí Vaši rodiče poruchami paměti? Alzheimerovou nemocí? Nebo užívají velké množství léků? V zájmu účinnosti léčby a jejich zdraví si ověřte, zda užívají své léky správně. Pokud ne, je zapotřebí pravidelná kontrola. Nová pomůcka pro užívání léků – automatický dávkovač léků ji může vykonávat za Vás.

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Řada z nás si před cestou na dovolenou dělá seznam věcí, které si chce vzít s sebou. Oblečení, hygienické potřeby, peníze,… Mezi věci, na které se opravdu nevyplácí zapomenout, patří cestovní lékárnička.

Kortikoidy

Objevení kortizolu se zcela jistě zapsalo do dějin jako jedna z velmi důležitých událostí. Poprvé ho identifikoval chemik Edward Kendall. Objevení kortizolu je spjato s příběhem jisté americké pacientky, která trpěla revmatoidní artritidou. Právě lékař této pacientky se jako jeden z prvních pracovníků v medicínské oblasti rozhodl použít k léčbě právě tento produkt nadledvinek. Léčba pacientky se stala úspěšnou a právě její případ byl inspirací pro léčbu dalších lidí s tímto nebo jiným autoimunitním onemocněním.

Kortikoidy a děti

Ve chvíli, kdy se jedná o léčbu dětí, bývají rodiče velmi aktivní ve vyhledávání vedlejších účinků léků. Nebývá však mnohdy obava z jistých léků nadsazená? A pokud se jedná o strach z kortikoidů, nepřeháníme to trochu?

Spásná růžová pilulka

Jde o Ibalgin, zázračný růžový prášek, který je mezi lidmi tak oblíbený.

Kortikoidy

Dnes si povíme něco o lécích, se kterými se někteří z nás v životě již setkali. Řeč bude o kortikoidech.

Video: Byznys v bílých pláštích

Reportáž o tom, jak funguje farmaceutický průmysl.
1