Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vztahy

Sexem ke zdraví

Je léto a s ním i odhalování většího množství kůže, letní románky a obecně větší chuť na intimní radovánky. O nezbytnosti bezpečného sexu, obzvlášť v případě krátkých letních známostí toho bylo napsáno už spousta. Ale víte, že je pravidelný sex prospěšný jak pro naše fyzické tak i psychické zdraví?

Jaká výchova je zdravá?

V posledních měsících se v internetových médiích díky vyjádření několika odborníků rozproudila vášnivá debata o výchově. Jejich černobílé věty tipu tolerantní výchova plodí děti agresivní, necitlivé a bez schopnosti sebeovládání, zvedly ze židle řady rodičů. A dle našeho názoru na vzdělávacím webu mamaste.cz právem.

Jak překonat smutek z konce letní lásky

Léto je pro většinu z nás časem dovolených a cestování. Právě v létě se proto často stává, že se zamilujeme do člověka, který bydlí stovky nebo dokonce tisíce kilometrů daleko. Vztahy na dálku však obvykle nemají příliš dlouhé trvání, bývá jen otázkou času, než svou letní lásku zasuneme mezi vzpomínky. Jako první tak učiní racionálnější z dvojice, druhý pak zůstává sám se svým zklamáním. Jak smutek z konce letní lásky překonat?

Spokojené manželství podle vědců? Láska nestačí!

K udržení dobrého manželství je zapotřebí víc než jen láska.

4 tipy, jak si usnadnit nástup do nové práce a zatočit s obavami

Po dlouhém a vyčerpávajícím hledání práce vám konečně zavolají z firmy s tím, že vás berou. První radostné okamžiky z úspěchu ale postupně odeznívají, aby je vystřídaly smíšené pocity a řada otázek: dokážu si rychle zvyknout na nové pracovní prostředí, budu dobře vycházet s kolegy, zvládnu své povinnosti? Personalista Lubomír Husar z pracovního portálu Cliqjobs.com připravil několik tipů, jak si nástup do nového zaměstnání usnadnit.

Proč muži neposlouchají

Ženy si často stěžují, že jejich protějšky vůbec neposlouchají, co jim říkají. Že Vás to také trápí? Nebuďte smutná, neposlouchat neznamená nemít rád. Neposlouchat je totiž pro většinu mužů naprosto přirozené. Ale proč muži neposlouchají?

Jak se nezbláznit ze stresu

Znáte ten pocit, kdy se vám přes den nic nedaří, v práci nestíháte a nedej bože do vás ještě někdo vrazí na ulici? Začnete panikařit a dostanete se do stavu, ve kterém vás rozhodí naprosto vše? Cítíte se jako sopka před výbuchem? Vítejte v zajetí stresu.

Žárlivost, koření vztahu nebo kyselé jablko?

Žárlivost. Proč nás hlodá a proč vlastně žárlíme? Je to tím, že tak velice milujeme? Nebo je to tím, že si nevěříme a máme strach, že nám dotyčnou osobu někdo vezme? Pomůžeme si vůbec žárlivostí?

Proč mají muži milenky?

Proč? To je to první, na co se začne ptát žena, když zjistí, že její manžel nebo přítel má milenku. Nejprve se zeptá sama sebe, pak přijdou na řadu její kamarádky. Některé ženy dokonce položí tuto otázku také odhalenému nevěrníkovi. Ten však často nedokáže odpovědět. Nás ale zajímá, proč mají muži milenky?
1