Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Nemoci

Poznáte rozdíl mezi žaludečními vředy a vředu na dvanácterníku?

Vředová onemocnění zažívacího traktu jsou bolestivá a velmi nepříjemná. Bohužel, mohou být dokonce i životu nebezpečná. Naučte se je včas odhalit a rozlišit a předejděte tak vážnějším problémům. Poradíme vám také, jaká léčba se v případě diagnostiky vředů doporučuje a jaká prevence je ta nejlepší.

Když vás zaskočí inkontinence

Objevila se u vás inkontinence? Stalo se to náhle nebo pozvolna? V každém případě jste s touto komplikací pravděpodobně vůbec nepočítali a hodně vás překvapila. Víte, že nežádoucí únik moči trápí okolo 600 tisíc vašich spoluobčanů? Nejste v tom tedy sami. Inkontinence bohužel postihuje nejenom starší osoby, objevit se může v jakémkoliv věku.

Nechcete brát antibiotika? Zkuste prospěšnější med Manuka

Vlastnosti medu jsou všeobecně známy – zdravější slazení, lahodná chuť a schopnost podpořit náš organismus. Chceme-li, aby med prospíval našemu zdraví, však musí být zcela přírodní a obsahovat unikátní látky.

Nachlazení se (ne)lze vyhnout

Nachlazením si procházíme mnohokrát za život už od útlého dětství, ale přesto nás vždycky stejně nepříjemně zaskočí a i když jde jen o „obyčejnou“ rýmu, dokáže nám výrazně zkomplikovat běžné fungování.

Migréna a její přírodní léčba

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na zvuky apod. Při častých migrénách je vždy důležité vyloučit nějaký druh závažného onemocnění mozku.

Léčba šedého zákalu

Šedý zákal se nejčastěji objevuje po 60. roce života a příčiny jeho vzniku nejsou zcela známé. Jedinou možnou léčbou tohoto nepříjemného onemocnění, které může vést až ke slepotě, je operace. V současné době je možné volit mezi ultrazvukovou a laserovou. Jak se šedý zákal projevuje a jak probíhá operace, se dočtete v našem článku.

Trápí Vás vysušená pokožka? Zkuste Epaderm Ointment

Tento přípravek neobsahuje parabeny, barviva ani jiné dráždivé přísady, je bez parfemace. Díky svému složení je vhodný i pro kojence. Na kůži přitom nevytváří mastný povrch a velmi rychle se vstřebává.

Není piha jako piha

Lékárna BENU pořádala od 30. dubna do 27. června 2015 předsezónní akci, kde si lidé mohli nechat udělat diagnostiku kožních znamének zdarma. Při akci „DNY SLUNCE“ se nechalo zkontrolovat 3989 lidí z 8 českých měst. Z tohoto počtu bylo nalezeno 25 melanomů a 324 lidem bylo doporučeno odstranění znaménka.

Za 9 dní kampaně DNY SLUNCE – nalezeno 13 MELANOMŮ

V termínu od 30. dubna do 16. května 2015 (vždy čtvrtek - sobota) se konala předsezónní osvětová kampaň s názvem DNY SLUNCE (diagnostika kožních znamének zdarma). A to ve třech městech - Plzeň, Hradec Králové a Mladá Boleslav.

Jak se pozná astma?

V dnešní době stále vzniká během roku mnoho astmatiků, v České republice tímto trpí přes 800 000 lidí, avšak je stále mnoho těch, kteří nemají stanovenou diagnózu.

Úskalí léčby diabetiků v seniorském věku

Diabetes (cukrovka) je chronické autoimunitní onemocnění, porucha metabolismu cukrů, vyžadující neustálou zdravotní péči. Základem léčby je podávání přesně stanovených dávek inzulínu v pravidelných intervalech ve spojení s dietním režimem. U pacientů ve věku seniorů však léčbu často komplikuje jejich zdravotní stav vylučující správné užívání inzulínu, což může mít fatální následky.

Cukrovka a její formy

Cukrovka neboli diabetes je v populaci často se vyskytující chronické onemocnění, charakteristické buď absolutním, nebo relativním deficitem inzulínu způsobeném poruchou metabolismu cukrů. V závislosti na konkrétní příčině rozlišujeme tři typy onemocnění: diabetes 1. typu, diabetes 2. typu a těhotenskou cukrovku.

Jaké jsou metody odstranění presbyopie?

Presbyopie (vetchozrakost) je snížená schopnost oka vidět ostře na blízké vzdálenosti. Onemocnění je věkově podmíněné a postihuje pacienty středního věku. Lékaři jim donedávna předepisovali brýle, které oční vadu pouze korigovaly. Metody moderní medicíny ji už dokážou odstranit.

Nepodceňujte pravidelné měření zraku

Cílem tohoto článku je umožnit čtenáři náhled do problematiky očního vyšetření a upozornit na možná rizika zanedbání pravidelných návštěv optika či očního lékaře. Rovněž nastínit, jak samotné měření zraku probíhá a proč je nutné dodržovat pravidelné intervaly prohlídek, které v současné době díky pokročilým metodám a modernímu přístrojovému vybavení nemusí zabrat více než 30 minut.

Vyzpovídali jsme hlavního lékaře protonového centra v Praze

O léčbě protonem se mluví stále častěji, proto jsme se rozhodli vyzpovídat pana doktora Jiřího Kubeše, který je hlavním lékařem protonového centra v Praze.

Trápí Vás bolest v oblasti ledvin?

Pak byste tomuto problému měli věnovat velkou pozornost, neboť tyto obtíže mohou být velice závažné a v případě neléčení Vás mohou též ohrozit na životě. Bolest ledvin se nejčastěji objevuje během podzimního období.

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Puchýře, pupínky, ekzémy a svědění kůže. Tyto nepříjemné příznaky mohou značit celou řadu onemocnění. Kromě jiného atopický ekzém a svrab. V čem se tato dvě onemocnění liší?

Protonová revoluce v léčbě ozařováním

Představte si, že jste nemocní rakovinou. Představte si, že existuje bezpečná léčba s vysokou účinností, a současně bez komplikací s minimálním rizikem nežádoucích účinků.

Návrat do života. Jak pomoci onkologickým pacientům

Rakovina může mít několik forem, v závislosti na tom, který z orgánů v lidském těle zasáhne. Vždy se však jedná o velice závažné onemocnění, které pacienta vážně ohrožuje na životě. Díky moderní medicíně se naštěstí pravděpodobnost úspěšné léčby onkologických pacientů stále zvyšuje.

Jarní únava, proč nás zmáhá a co na ní pomáhá?

Jarní únava je název pro komplexní skupinu příznaků, vyznačujících se podrážděním, zvýšenou psychickou a fyzickou únavou. Zeptali jste se někdy sami sebe, proč jsme vlastně na jaře tak unavení?
12