Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Psychické problémy

Jak se vyrovnat se ztrátou blízkého

Potkala i vás smutná událost a vaši rodinu opustil váš blízký člověk? Jakmile máte za sebou všechny náročné povinnosti spojené s pohřbem, přijde chvíle, kdy se budete muset vyrovnat se ztrátou blízkého především psychicky.

Může vůně léčit? Ta přírodní ano

Obklopovat se vůněmi je důležité pro naší psychickou, ale dokonce i fyzickou pohodu. Vybírejte však vůně vyrobené z přírodních éterických olejů, kde nehrozí zdravotní komplikace jako u uměle vyráběných vůní.

Netrpíte poruchou příjmu potravy?

S blížícím se létem se stále častěji zabýváme svým vzhledem, spousta z nás chce zhubnout anebo vytvarovat tělo tak, aby vypadalo lépe v plavkách. Znáte ale míru, víte kdy už je hubnutí příliš a měli byste se zastavit?

Podzimní deprese není výmysl. 5 účinných rad, jak ji překonat

Za okny se čím dál dříve smráká, počasí nestojí za nic. V dešti cestou do práce, kde musíte kvůli uzávěrkám trávit více času, než kolik byste chtěli, vás napadají temné myšlenky. Sklíčenost a chmury jako kdyby k podzimu a předdušičkovým týdnům patřily. Pokud si v nich zcela nelibujete a hledáte cestu z labyrintu podzimní únavy, čtěte dál. Nabízíme pět zaručených fíglů, jak se depresivní nálady zbavit a dostat do žil novou energii.

Proč stále více lidí trpí depresemi, špatnou náladou a nespavostí

V poslední době stále více lidí trpí nespavostí, špatnou náladou, stresem a depresemi.

Netrpíte mánií?

Energie, odhodlání, dobrá nálada, nadšení, extroverze, společenskost… to všechno jsou pozitivní vlastnosti. Lidé, kteří je mají, jsou velice oblíbení a navenek působí šťastně. Ale co když už je toho všeho příliš a přebytek energie se stane nebezpečným nejen pro samotného člověka, ale i pro jeho okolí? V takovém případě se jedná o duševní poruchu jménem mánie.

Víte co je kyberchondrie a jak se dá léčit?

Díky vynálezu internetu se nám otevřely úplně nové možnosti vyhledávání informací, stačí pár kliknutí a dokážeme zjistit téměř cokoli. Je to jistě skvělá věc, pokud se chceme vzdělávat, plánovat cesty do jiných zemí, zjišťovat reference na všechny možné řemeslníky, anebo pokud jsme třeba jenom zvědaví a rádi objevujeme nové věci. V oblasti medicíny a tvoření diagnózy jde však často spíše o neštěstí.

Jak vyzrát nad obavami, stresem a nejistotami?

Představte si, že ležíte sami na překrásné písčité pláži u čistého azurového moře a náležitě si to užíváte. Je nádherný slunečný den a Vy jen tak ležíte na pohodlném lehátku a posloucháte šumění moře. Vaše mysl je úplně uvolněná, nemyslíte na žádné starosti nebo povinnosti, prostě uvolněně ležíte.

Netrpíte neurózou?

Neurotik patří mezi slova, se kterými se často setkáváme v běžné řeči. Není divu, některou formou neurózy údajně trpí takřka třetina naší populace. Jaké jsou příznaky neurózy? Jaké druhy neuróz existují? A co dělat, pokud některou z nich trpíte?

Hraniční porucha osobnosti

Hraniční porucha osobnosti je specifickou poruchou osobnosti charakteristická značnou nestabilitou v emociální oblasti, což se projevuje neadekvátními reakcemi na běžné situace každodenního života. Pro pacienty je typické, že obtížně ovládají zlost a mají nepředvídatelné změny nálad. Výskyt hraniční poruchy osobnosti v naší populaci je velmi častý.

Svírá Vás úzkost?

Co je to vlastně úzkost? Ledová ruka svírající naše srdce. Nepříjemný pocit okolo žaludku, který dává tušit, že něco není v pořádku. Ale co? Ať se snažíme sebe víc dopátrat konkrétního důvodu našeho znepokojení, naše snaha vychází naprázdno.

Světelná pohoda ovlivňuje naše duševní zdraví

Světlo významně ovlivňuje lidskou psychiku. Zlepšuje nám náladu a zvyšuje naši celkovou produktivitu, přestože přímá úměra mezi slunečním svitem a vyšší produktivitou práce nebyla dosud jednoznačně prokázána.

Netrpíte fobií?

Arachnofobie, klaustrofobie, bacilofobie. Pojmy, které každý minimálně jednou slyšel. Nejčastější druhy fobií, se kterými se setkáváme u lidí kolem nás. Víte ale, že fobií existují celé stovky? A víte, že se lze fobie také zbavit?

Strach z operace a jak ho překonat

Strach z bolesti a strach z neznáma patří mezi nejčastější druhy strachu, které nás trápí. Strach z operace a souvisejícího pobytu v nemocnici v sobě spojuje nejen strach z bolesti a neznáma, ale dále k němu přistupují obavy z toho, jak bude rodina v době naší nepřítomnosti fungovat.

Jak jste na tom s depresí?

Máte pocit, že trpíte depresí? Anebo jste pojali podezření, že depresí trpí někdo z Vašich blízkých? Přečtěte si náš článek, ať víte, jak na tom jste. Zda Vás trápí běžné chmury, anebo potřebujete pomoc odborníka.

Co dělat abyste předešli syndromu vyhoření

Nechuť, apatie, bezmoc. Pokud u sebe cítíte tyto příznaky, nejspíš trpíte syndromem vyhoření. Syndrom vyhoření je psychický stav, při kterém se cítíte vyčerpaní, nespokojení a nejste schopni se uvolnit.

Psychiatrie, spása nebo zhouba?

Co když si nejste úplně jisti tím, co vás trápí a kam vlastně máte jít?

Deprese, nemoc této doby

Deprese je stav psychiky, která se projevuje poklesem nálady a celkovými změnami chování.

Zkratové jednání

Častokrát se stane, že člověk zareaguje jinak, než měl původně v úmyslu. Agresivní člověk si zachová chladnou hlavu a klidný člověk se zachová zcela jinak. Vybouchne.
1