Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé nápoje

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Cítíte se unavení? Pak potřebujete pořádný detox. Jednu z možností představuje pití šťávy z aloe, vzácné léčivé rostliny, jejíž blahodárné účinky na zdraví znalo lidstvo ještě před naším letopočtem.

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!

Nechcete, aby Vašemu tělu chyběly vitamíny? Chcete vypadat mladě a být přitom krásně štíhlí? A chcete účinně předcházet vzniku rakoviny? Pijte rajčatovou šťávu!

Šťáva z lesních plodů

Lesní ovoce nepatří na rozdíl od pomerančů, jablek či mrkve mezi plody, které by se běžně odšťavňovaly ve velkém množství. Šťáva z lesních plodů se používá především jako ochucující složka ostatních druhů šťáv. Její účinky pro lidské zdraví jsou však velmi ceněné.

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Přestože vodní meloun patří mezi zeleninové druhy s minimálním obsahem kalorií, pod jeho slupkou se ukrývá široké spektrum zdraví prospěšných látek. Vzhledem k vysokému podílu vody (více než 90%) a vynikajícím pročišťujícím účinkům je meloun také úžasným pomocníkem při redukčních dietách a detoxikačních kúrách. Udělejte něco pro své zdraví a připravte si šťávu z čerstvého melounu! Nyní v létě je ideální čas.

Okurková šťáva

Poté, co jsme ochutnali mrkvovou, řepnou a celerovou šťávu, si pochutnáme na šťávě z čerstvých okurek. Okurková šťáva blahodárně ovlivňuje naše zdraví, napomáhá hubnutí, zpomaluje proces stárnutí a navíc ještě zkrášluje.

Šťáva z řapíkatého celeru

Řapíkatý celer, který je velmi oblíbenou zeleninou ve středomořské i americké kuchyni, u nás donedávna patřil mezi opomíjené zeleninové druhy. Rozšíření znalosti o jeho mnohastranném využití a vysokém obsahu zdraví prospěšných látek mu však v posledních letech otevřelo cestu také do české gastronomie. Nejvíce ceněná je čerstvě vylisovaná šťáva, která má na lidské zdraví doslova blahodárný vliv.

Šťáva z červené řepy

Cítíte se unavení? Vaše tělo volá po detoxu. Zbavte se škodlivin pitím šťávy z červené řepy. Připravíte si ji snadno.

Mrkvová šťáva má vynikající detoxikační účinky

Mrkvová šťáva nejenže je zdrojem cenných vitamínů, ale také má vynikající detoxikační účinky. Pitím mrkvové šťávy čistíte svůj organismus, a zároveň posilujete imunitní systém.

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice

Matcha se stal synonymem kvalitního čaje. Používá se při čajových obřadech, jako příchuť v nápojích a dezertech, při běžné konzumaci jako sladký, napěněný nápoj, vyšlehaný bambusovou metličkou a podávaný ve velké keramické misce. Dobrý Matcha je smaragdově zelený, jemný a s vysokým obsahem kofeinu.

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem

Voda s citronem je považována za nejlepší recept, jak utišit žízeň. Víte ale, že kromě toho neobyčejně prospívá našemu zdraví, a dokonce i kráse? A že je skvělým osvěžovačem dechu, stejně jako pomocníkem při kocovině?

Lipový čaj nejen proti nachlazení

Lipový čaj je známým pomocníkem v boji proti nachlazení a chřipce. Mnohem méně známé už jsou jeho příznivé účinky na zažívací ústrojí a problémy se spánkem. Z čeho a jak se správně lipový čaj připravuje a jaké látky vlastně obsahuje?

Červená řepa předchází rakovině i nemocem srdce

Červená řepa patří v našem jídelníčku mezi často opomíjené potraviny, což je velká škoda, protože má vynikající antioxidační vlastnosti, čímž pomáhá předcházet některým druhům rakoviny, dále příznivě ovlivňuje srdce a cévy, podporuje obranyschopnost a v neposlední řadě prospívá i našemu zažívání.

Který čaj bude Vašim blízkým chutnat?

Hledáte inspiraci na dárek pro své přátele, známé a blízké, ale nechcete jim věnovat již několikátou lahev vína v pořadí? Udělejte změnu a darujte čaj. Samozřejmě takový, který svou výjimečnou kvalitou a luxusním balení nikoho neurazí. Nejste si jisti, který jim bude chutnat? Pomůžeme Vám s výběrem.

Bylinné čaje: přírodní řešení mnoha zdravotních problémů

Bylinné čaje nabízí řešení pro léčbu mnoha zdravotních potíží. Díky přírodnímu původu nehrozí vznik nežádoucích účinků, a proto jsou oblíbené u všech věkových kategorií.

Granátové jablko. Připravte si z něho domácí šťávu!

Tentokrát v rámci našeho šťávového speciálu zavítáme do skupiny exotických plodů. Granátové jablko, plod granátovníku obecného rostoucího především v oblasti Středozemního moře, má velmi tvrdou slupku, pod níž se však ukrývá učiněná zásobárna vitamínů. Jaké?

Šťávy z bobulí: hroznové víno a rybíz

Poté, co jsme společně ochutnali šťávy z rozmanitých lesních plodů, přicházejí na řadu bobule – hroznové víno a rybíz. Zatímco šťávu z hroznového vína často pijeme samotnou, rybízová šťáva slouží ponejvíce jako ochucovací složka ostatních šťáv, například jablečné, ale také třeba právě hroznové.

Papriková šťáva

Papriková šťáva nepatří do skupiny běžných nápojů, jako například rajčatová nebo mrkvová šťáva, a spíše výjimečně tvoří složku míchaných zeleninových šťáv, které se vyrábějí průmyslově. Její účinky na lidské zdraví jsou však vysoce ceněné, papriková šťáva dokonce patří na seznam tzv. superpotravin. Tak proč si ji doma nepřipravit?

Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha

Potřebujete zlepšit koncentraci při duševní práci a posílit paměť? Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha. Jeho pitím zároveň předcházíte vzniku obezity, rakoviny a dalších civilizačních onemocnění.

Jahodová šťáva

Jahody se podobně jako lesní ovoce, kterému jsme věnovali předchozí díl našeho seriálu, používají převážně jako součást šťávových mixů. Jahodová šťáva dodává těmto mixům příjemnou osvěžující chuť, a zároveň je obohacuje o celou řadu cenných látek.

Chcete být zdraví a štíhlí? Slaďte přírodním sladidlem STEVIA!

Přírodní sladidla STEVIA neobsahují žádné kalorie a na rozdíl od umělých sladidel nemají nepříznivé účinky na naše zdraví. Naopak ho velmi příznivě ovlivňují. Podporují zdravé trávení, prospívají pokožce a mají spoustu dalších předností, o kterých se dočtete v našem článku.
123