Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha

Nejlepší zelený čaj - japonský Matcha

Potřebujete zlepšit koncentraci při duševní práci a posílit paměť? Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha. Jeho pitím zároveň předcházíte vzniku obezity, rakoviny a dalších civilizačních onemocnění.

Proč pít zelený čaj
Při duševní činnosti se stalo téměř zvykem, připravovat si ke zlepšení koncentrace, zvýšení výkonu a navození inspirace černou kávu. Je tu však ještě jiný lahodný aromatický nápoj podporující duševní činnost - zelený čaj, který má ve srovnání s kávou celou řadu dalších předností. Na rozdíl od kofeinu obsaženého v kávě, který povzbuzuje činnost oběhového systému a srdce, povzbuzuje kofein obsažený v zeleném čaji právě nervovou soustavu a mozek, což je v případě mentální činnosti mnohem důležitější. A aby toho nebylo málo, také zlepšuje paměť. Zelený čaj má ostatně i tu výhodu, že nedráždí žaludek a mohou jej pít také děti.

Proč pít 2 x denně zelený čaj Matcha

Matcha – špička ledovce
Kvalitní zelené čaje jsou navíc zdrojem celé řady zdraví prospěšných látek. Co se kvality týče, špičku ledovce v oblasti zelených čajů představuje japonský tradiční čaj s osmisetletou tradicí - Matcha. Jeho výjimečnost je dána způsobem zpracování a sklizně, ale také samotným pěstováním.

Výjimečnost dává tomuto čaji jeho zpracování a sklizeň

Tajemství zeleného čaje Matcha přitom znají pouze elitní japonští farmáři, kteří k jeho pěstování používají bezpochyby jednu z nejnáročnějších metod. Matcha roste výhradně na zastíněných polích, čtyři týdny před sklizní se tato pole zakryjí prvky stínící techniky. Toto zastínění nutí rostliny k intenzivní produkci zeleného barviva - chlorofylu, a v důsledku toho jsou jejich listy bohatší na aminokyseliny než listy čajů pěstovaných běžným způsobem. Následuje ruční sběr listů, které projdou náročným procesem, na jehož konci stojí smaragdově zelený jemný prášek – čaj Matcha.

Čaj Matcha má 100% přírodní složení

Buďte zdraví a štíhlí
Čaj Matcha má 100% přírodní složení, nepřidávají se do něho žádná barviva, ani konzervační látky. Vzhledem k obsahu jedinečné skupiny silných antioxidantů (katechinů) zbavuje čaj tělo škodlivých volných radikálů, čímž působí preventivně proti rakovině. K účinné ochraně organismu před rakovinotvorným bujením přitom stačí pouhé dva šálky denně. Protože až 60% těchto katechinů zpomaluje nárůst tělesné hmotnosti a vstřebávání tuků, lze pití tohoto čaje doporučit všem, kteří bojují s nadváhou, nebo si jen chtějí udržet štíhlou postavu.

Jen pro zajímavost, Matcha až čtyřnásobně urychluje metabolismus.

Prevence civilizačních chorob
Vedle rakoviny pomáhá pití zeleného čaje předcházet i dalším civilizačním chorobám, nebo zmírňovat jejich příznaky. Snižuje totiž hladinu cholesterolu v krvi (prevence nemocí oběhové soustavy a srdečních onemocnění, jako je infarkt myokardu), stejně jako hladinu krevního cukru (důležité pro pacienty trpící diabetem) a obsahuje vlákninu (čímž pomáhá předcházet zácpě a s ní souvisejícími onemocněními, jako jsou například hemeroidy).

Pití čaje Matcha pomáhá předcházet civilizačním chorobám

A kromě toho tento nápoj zlepšuje náladu a dobrá nálada je všeobecnou prevencí všech civilizačních nemocí! Pokud tedy chcete být dobře naladění a v dobré mentální i fyzické kondici, dejte si alespoň dva šálky denně.

Více na www.matchatea.cz.Čtěte na Medicínu:

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

Jaké jsou metody odstranění presbyopie?

Proč a jak sušit ovoce, zeleninu a houby