Ochutnejte také listové šťávy!
Zdroj foto: Sxc.hu
Listové šťávy vylisované například z listů hlávkového zelí nebo špenátu sice nejsou tak známé, jako například rajčatová šťáva, to však neznamená, že by nebyly pro naše zdraví prospěšné. Naopak. Ochutnejte je také!
Zelí je koště na střeva
O zelí je známo, že má vynikající detoxikační účinky, někdy se o něm dokonce říká, že je koště na střeva. To je dáno vysokým obsahem chloru a síry. Toto „čisticí duo“ totiž dokáže dokonale vyčistit celé trávicí ústrojí. Zvýšeného účinku dosáhnete, pokud si ze syrového zelí vylisujete čerstvou šťávu.
Zdroj foto: ISIFA
Šťáva ze zelí
Pitím šťávy ze zelí díky obsaženému chlóru a síře nejenže pročistíte svůj organismus, ale také mu dodáte celou řadu cenných látek, jako je kyselina listová, vitamín C, B, měď nebo jod. Šťáva ze zelí pomáhá proti zácpě, žaludečním vředům a také přispívá k redukci projevů akné i nadváhy. Pozor ale na jednu věc, pokud máte v sobě velké množství toxických látek, může pití zelné šťávy způsobovat plynatost, ta je však součástí čistícího procesu.
Náš tip: Zelná šťáva představuje ideální recept, jak se dostat z kocoviny.
Špenátová šťáva
Ke zmírnění plynatosti se zelná šťáva míchá s ostatními šťávami, například s mrkvovou, které jsme již věnovali jeden z dílů našeho seriálu, nebo špenátovou. Špenátová šťáva obsahuje spoustu vitamínu C, E, železo, kyselinu listovou, podobně jako zelná šťáva pomáhá proti zácpě a navíc má blahodárný vliv na celou dutinu ústní. Její pití se doporučuje také k normalizaci krevního tlaku, jak nízkého, tak vysokého, při očních chorobách, a dokonce i při migréně.
Zdroj foto: Sxc.hu
Pozor na sůl
Nikdy nepřidávejte do šťávy z listové zeleniny sůl, zničili byste tím cenné látky v ní obsažené.
Sponzorem seriálu o šťávách jsou nejlepší kuchyňské spotřebiče pro vaše zdraví www.sanaproducts.cz.