Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kuskus

Zdroj foto: pixabay.com

Kuskus je v našich kuchyních už celkem často používanou potravinou. Dá se připravit na mnoho způsobů a jeho úprava je velmi jednoduchá a rychlá.

Kuskus je vlastně spařená krupice z pšenice, ječmene nebo prosa. Zdravější variantou je samozřejmě kuskus celozrnný, který není zbaven slupek, a tak si uchovává zdraví prospěšné látky. Zejména vlákninu. Ačkoliv to na první pohled není zřetelné, jedná se těstovinu, která obsahuje spoustu uhlohydrátů, vlákninu, bílkoviny, vitamíny skupiny B, vitamin E, vápník, železo a fosfor. Zato obsah tuku je minimální. 

Kuskus má tu výhodu, že se s ním dají delat opravdová kouzla. Můžete ho připravit na sladko se skořicí medem, ovocem a tvarohem nebo na slano s tím, na co máme zrovna chuť. Fantazie se meze nekladou.

My jsme si pro vás připravili jednoduchý a velmi rychlý recept, který si jistě oblíbíte ve dnech, kdy nemáte náladu na žádné velké vyvařování, nebo prostě nestíháte. 

Ingredience na KuskusCo budeme potřebovat: 

100 g kuskusu
2 vajíčka olej
2 rajčátka
salátovou okurku
pórek
sůl

Uvedené množství odpovídá zhruba na dvěma porcím, ale je jen na vás, kolik si jich připravíte. Kuskus si nasypeme do sklenice, mírně osolíme a zalijeme vroucí vodou, promícháme a přiklopíme. Mezitím, co si budeme připravovat zbytek, nám krásně nabobtná. Zeleninu si nakrájíme na kousky, rozpálíme pánvičku a dáme  do ní lžíci oleje, nakonec přidáme kuskus. Rozklepneme vajíčko a vhodíme jej ke kuskusu. Vše mícháme dokud vejce nejsou hotová. Dále přidáme rajčátka, pokrájená na menší kousky a opět zamícháme. Na závěr přidáme okurku a pórek a můžeme podávat.

Dobrou chuť!

Tento recept je velmi jednoduchý, takže ho bez problému zvládne i ten, kdo vaření příliš neholduje.

A jak připravujete kus kus Vy? :)Čtěte na Medicínu:

Pomůže Vám liposukce?

Pouze 100% aloe zdraví skutečně prospívá

Nechcete chřipku? Dejte si arónii!

Aromaterapie a celulitida