Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se vyrovnat se ztrátou blízkého

Potkala i vás smutná událost a vaši rodinu opustil váš blízký člověk? Jakmile máte za sebou všechny náročné povinnosti spojené s pohřbem, přijde chvíle, kdy se budete muset vyrovnat se ztrátou blízkého především psychicky. Každý z nás může upřednostňovat jiný způsob vzpomínání a vyrovnávání se se ztrátou, přinášíme vám ale pár způsobů, které jste možná neznali a v těžké chvíli je oceníte.

Miniurny
Pokud byl váš blízký zpopelněn, můžete využít služby pohřebních služeb, které nabízí tzv. miniurny. Popel zesnulého je v tomto případě rozdělen do malinkých uren, které si můžete vzít domů. Mají hezký design, které si můžete vybrat, a vzít si tak menší připomínku blízkého člověka s sebou domů.

Památeční sklo
Druhou variantu při zpopelnění zesnulého je možné zatavení trošky popela do tzv. památečního skla. Vzniknou tak různé dekorativní předměty nebo šperky, které vám budou připomínat zesnulého v každodenním životě.

Fotoalbum
Nejjednodušší formou, jak si můžete připomínat blízkého člověka, který opustil vaše životy, je vytvořit si vaše soukromé speciální fotoalbum. V albu si posbíráte vaše oblíbené fotografie z různých období, které vám budou připomínat společné zážitky a příjemné okamžiky se zesnulým.

Setkání
Někdy to jediné, co vám pomůže, je mluvit s ostatními, kteří váš zármutek pochopí. Nebojte se svěřit se svými pocity přátelům nebo rodině, každý z nás je někdy podobné situaci vystaven a s podporou se s ní člověk vyrovnává mnohem lépe. Pokud nemáte blízkého, kterému byste se chtěli svěřit, můžete kontaktovat Poradnu pro pozůstalé a truchlící.

Potřebujete poradit? Kontaktujte pohřební službu, která vám ochotně poradí se všemi záležitostmi a zajistí služby podle vašeho přání.Čtěte na Medicínu:

Proč se protahovat

Žárlivost, koření vztahu nebo kyselé jablko?

Jak se nezbláznit ze stresu

Stres a hubnutí