Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Nejhodnotnější zdroj křemíku je křemelina

Pokud jste si tipli, že se jedná o hmotu odvozenou od křemíku, máte pravdu. Křemelina je sypká sedimentární hornina s vysokým obsahem oxidu křemičitého, která vznikla z planktonu v oceánech či sladkovodních jezerech, a která má blahodárný vliv na naše zdraví. To je dáno vysokým obsahem křemíku, nezbytné látky k zajištění správného fungování našeho organismu.

Nejhodnotnější zdroj křemíku
A čím konkrétně křemelina našemu tělu prospívá? Především tím, že dodává našemu tělu jeden z nejdůležitějších prvků – křemík, který je základním stavebním kamenem všech živých organismů. Nedostatek křemíku se projevuje zvýšenou lámavostí nehtů, ale také kostí, sníženou kvalitou vlasů, kůže a kloubů, nadměrnou vrásčitostí obličeje a dalšími zdravotními problémy. Pokud nechcete, aby Vás tyto neduhy trápily, dbejte na to, aby ve Vašem jídelníčku nechyběly potraviny s obsahem křemíku, jako je například červená řepa a další kořenová zelenina nebo celozrnné pečivo. Nejvíce křemíku však obsahuje právě křemelina, která se těží na různých místech, ovšem pouze křemelina z vybraných těžebních míst je vhodná pro konzumaci.

Ideální doplněk stravy
Přípravek Křemelina PURLIFE, který je speciálně upravený pro konzumaci člověkem, zaručuje dokonalé vstřebávání i optimální účinky na jeho organismus. Kromě 90% přírodního oxidu křemičitého rostlinného původu obsahuje celkem 28 základních minerálů a stopových prvků, jako je například vápník, draslík, hořčík, sodík, zinek, měď, železo a další. Jedná se o 100% přírodní složení bez jakýchkoli aditiv.

Křemelina PURLIFE

Křemelina čistí organismus a zlepšuje imunitu
Křemelina PURLIFE má celou řadu dalších přínosů. Velmi ceněná je její schopnost pohlcovat nečistoty. Užívání křemeliny představuje ideální způsob, jak pročistit trávicí ústrojí a odstranit toxiny a další škodliviny ze střev. Drobné hrany křemeliny (které jsou viditelné pouze pod mikroskopem a člověku tedy neublíží) při průchodu tlustým střevem obrousí jeho hrany, zbaví je všech usazenin a dokážou tak střevo účinně vyčistit na několik měsíců. Důsledkem tohoto přírodního detoxikačního procesu je zvýšení odolnosti imunitního systému člověka (neboť právě čistá střeva jsou základem imunity).

Křemelina účinně vyčistí střevo na několik měsíců

Podpora hubnutí, zdraví a krásy
Křemelina také usnadňuje hubnutí, a to tím, že stimuluje metabolismus k vyšší výkonnosti.
Pravidelné užívání křemeliny doplňuje tělu kolagen a zlepšuje tak pružnost a pevnost vlasů, nehtů a pokožky. Díky vysokému obsahu křemíku křemelina rovněž zesiluje stavbu kostí (a zubů), což předchází vzniku osteoporózy. Dále pomáhá udržovat klouby, šlachy a chrupavky zdravé, což je základem prevence před kloubním a kostním poraněním. Velmi ceněné jsou i vysoké protizánětlivé a desinfekční účinky. Užívání křemeliny urychluje proces hojení ran a snižuje zjizvení v místě lomu. Křemelina rovněž zpomaluje proces stárnutí a předchází tvorbě vrásek, snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi. Tímto se výčet přínosů křemeliny PURLIFE pro naše zdraví nevyčerpává. Více se můžete dočíst na stránkách www.zdravyden.cz, kde najdete celou řadu dalších doplňků stravy pro Vaše zdravé dny.

Křemelina zpomaluje proces stárnutí a předchází tvorbě vrásek

Jak křemelinu užívat
Jak ale křemelinu užívat? Výhodou čisté křemeliny je její rozpustnost ve vodě, stejně jako to, že je bez úplně chuti a zápachu, takže si ji můžete přimíchat do svého oblíbeného nápoje, a připít si na zdraví. Důležité je prášek dobře rozmíchat. Doporučená denní dávka pro dospělého je 7,5 g 1x denně, pro zvýšení účinku pak dvojnásobné množství. Předávkování se bát nemusíte, protože nadbytečné množství tělo automaticky vyloučí.
Křemelina je však vhodná také pro vnější použití. Lze ji přimíchat do pleťové masky pro čistější pokožku, do zubní pasty pro bělejší zuby a zdravější dásně, stejně jako do koupele ke zpevnění a vnějšímu pročištění celého těla.

Křemelina je vhodná jak pro vnitřní tak vnější použití

Náš tip: Nezapomínejte ani na své domácí mazlíčky a obohaťte křemelinou jejich potravu. Dodáte jim tak potřebné minerály, přispějete ke zvýšení jejich fyzické kondice a navíc je šetrně zbavíte parazitů.Čtěte na Medicínu:

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Jaký je Váš metabolický věk?