Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Alergie

Chutnají a ještě pomáhají ke zdraví

Dopovat se vitamíny od pozdního jara do podzimu není vůbec problém. Ale co v zimě a brzy na jaře, kdy u nás ještě žádné přírodní vitamínové bomby nerostou? Ideální jsou vzácné oleje, šťávy z čerstvých plodů nebo medy.

Colostrum a Aloe Vera: dva (nejen) kosmetické zázraky

Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A platí to i obráceně: Když budeme vnitřně spokojeni, prospívá to i našemu zdraví. Podpořit ho můžeme i během každodenních činností – například čištění zubů nebo používání pleťového krému.

Zhoršují celoplošné koberce alergii? Mýtus!

Doba, kdy se téměř všichni zbavovali celoplošných koberců a nahrazovali je plovoucí podlahou, je pryč. Podle nedávných studií koberce prašnost a alergie nezhoršují. Spíše naopak.

Hygiena lůžka pro zdravý spánek

Spánkem strávíme čtvrtinu svého života a proto je na místě se zajímat o to, jak zajistit dostatečnou hygienu našich lůžek a to zejména matrací, které nemůžeme vyprat a používáme je dlouhé roky.

Jak bojovat s jarní alergií?

Většina lidí se po zimě těší na jarní období. To se ale netýká alergiků, kterým začíná období plné rýmy, posmrkaných kapesníků, napuchlých očí a nájezdů do lékáren. Jak ale tyto alergie v období jarních pylů přežít a minimalizovat problémy, které způsobují?

Opět volně dýchat, i to je možné…

Už od dětství jsem trpěl na sennou rýmu. V tu dobu se pod toto označení schovalo vše od kýchání přes alergie až po astma. Míval jsem velký problém v průběhu celého roku. Vlastě vždy se našel důvod, proč jsem se mohl dusit.

Vysoké postele jsou vhodnější pro alergiky

V souvislosti s otázkou kvalitního spánku řešíme nejen tvrdost matrace, ale také výšku postele. Vysoké postele se staly hitem poslední doby, a to především pro svůj komfort a elegantní vzhled. Vysoké spaní má však i své další přednosti. Čím výše ležíme, tím méně prachu dýcháme.

Alergie na chlad skutečně existuje

Především štíhlé ženy si často stěžují, že jim je zima v místnostech, kde ostatní chlad nepociťují. Zimomřiví lidé bývají nezřídka terčem různých vtípků, například, že trpí alergií na zimu, na zmrzlinu, anebo na chlad. Jenže alergie na chlad skutečně existuje.
1