Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Bezlepkové těstoviny Adriana jsou zdravé a chutnají skvěle

Zdroj foto: pixabay.com

Lepek už dávno není strašákem pouze pro celiaky a alergiky. Čím dál více lidí totiž zjišťuje, že jim bezlepková strava velmi svědčí. Těstoviny Adriana nyní přicházejí s novinkou v podobě bezlepkových těstovin. Ty jsou vyrobené z rýžové a kukuřičné mouky s přídavkem mouky quinoa. Díky této nové speciální receptuře jsou velmi chutné, pružné a nerozváří se.

Lepek v poslední době vyřazuje ze svého jídelníčku více a více lidí. Co vlastně lepek je? Je to směs dvou bílkovin - gluteninu a gliadinu, které většinou najdeme společně se škrobem v endospermu semen některých obilnin. Zejména je obsažený v pšenici, ječmeni a žitu. Nejhůře je na tom pšenice, která obsahuje až 80% lepku z bílkovinového obsahu.

Spousta lidí věří, že bezlepková dieta je velmi vhodná i na redukci váhy a že lepek působí nepříznivě na naše trávení. Tyto teorie zatím nebyly vědecky prokázány, ale mnoho lidí tvrdí, že je má ověřené z vlastní zkušenosti. Právě díky těmto názorům přechází někteří lidé na bezlepkovou dietu i v případě, že netrpí celiakií ani alergií na lepek.

Právě lepek ale dodává těstu pružnost a "gumovost", a proto není snadné najít výrobky bez lepku, které jsou svou konzistencí a chutí podobné těm s lepkem.

Spahgetti Adriana

Těstoviny Adriana nyní přicházejí s novinkou v podobě bezlepkových těstovin. Ty jsou vyrobené z rýžové a kukuřičné mouky a přídavku mouky quinoa.

Přestože neobsahují lepek, jsou pružné a velmi chutné.

Nyní v teplých měsících jsou těstoviny velmi oblíbenou potravinou k přípravě lehkých jídel, těstovinových salátů nebo i jako příloha například k masu. Bezlepkové těstoviny Adriana jsou od 1. 6. 2016 k dostání v síti Albert a brzy se objeví i v ostatních ochodech. V bezlepkové variantě seženete Fusilli Adriana, Spaghetti Adiana a Penne Adriana.

Bezlepkové těstoviny Adriana

I těstoviny bez lepku mohou chutnat skvěle.Čtěte na Medicínu:

Bazalka - bylinka nejen pro přípravu jídel

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

Chcete být zdraví a štíhlí? Slaďte přírodním sladidlem STEVIA!

Detoxikace jater je základem k očistě organizmu