Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Když bolí záda na nové matraci

Vyměnili jste starou matraci za novou, kvalitnější, ale místo slibovaného zdravějšího a komfortnějšího spánku Vás nemile překvapila bolest zad? Není důvod k panice! Vaše záda si jednoduše potřebují na novou matraci zvyknout.

Zachovejte klid

S novou matrací je to podobné, jako když začnete držet dietu. Nejprve pociťujete hlad a možná i jistou nervozitu, za pár dní však tyto pocity odezní, Vy se začnete cítit lépe a lépe a radovat se z toho, co jste udělali pro své zdraví. Pokud jste tedy nahradili svou starou proleželou matraci za její moderní alternativu z paměťové pěny, materiálu, který je mimochodem z ortopedického hlediska považován za nejlepší možnou volbu, nepochybujte o správnosti svého rozhodnutí a dejte svému tělu a nové matraci pár dní, ať si na sebe vzájemně zvyknou.

Nezvykejte si na bolest

Změna k lepšímu

Jestliže totiž bylo Vaše tělo zvyklé noc co noc odpočívat na proleželé nebo nekvalitní matraci s osobitým důlkem uvnitř, záda Vás bolí proto, že si tělo navyklo na nesprávnou polohu, a nyní se brání této změně. Tělo je nuceno do optimální polohy, což může být zpočátku poněkud nepohodlné a často i bolestivé. Naštěstí tyto problémy brzy odezní a Vy zjistíte, že výměna nebyla praktickou ukázkou změny ve stylu z bláta do louže, nýbrž velkým přínosem pro Vaše zdraví. Výsledkem by mělo být zmírnění veškerých problémů s klouby i páteří a slíbený kvalitnější a pohodlnější spánek.

Dejte nové matraci šanci

Než se proto rozhodnete z cesty za lepším spánkem sejít, dejte nové matraci alespoň 14 dní šanci. Pokud ani poté problémy neustoupí, bude na místě, uvažovat o jejím vrácení a výměně za jinou. Je ale třeba mít na paměti, že klíčovou vlastností při volbě matrace je její tuhost. Pokud podvědomě tíhnete ke stejně měkké matraci, jakou jste měli doposud, přechod nejspíš nebude tolik náročný, na druhou stranu se s velkou pravděpodobností nedočkáte ani výrazného přínosu pro své zdraví. Že nevíte, jaká matrace je pro Vás ta pravá? Vyberte si ji u zkušeného prodejce, který Vám dobře poradí.

Náš tip: Široký sortiment matrací z líné pěny, vyrobených z vysoce kvalitních materiálů s různými stupni tuhosti, které najdete v obchodech ProSpánek, nabízí řešení pro všechny zákazníky, bez rozdílu typu postavy a hmotnosti, zde totiž mají řešení pro všechny.Čtěte na Medicínu:

Alergie na chlad skutečně existuje

Babské rady proti nespavosti

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Babské rady na akné

Bolí vás záda?

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!