Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se chránit před hmyzem

Foto: Pixmac

Jednu z hlavních nevýhod nejteplejší části roku představuje bodavý hmyz. Především komáři a vosy dokážou člověku pěkně znepříjemnit léto. Nehledě na to, že hmyz může přenášet různé nakažlivé nemoci, jako je například borelióza. Naštěstí existuje několik možností, jak se před bodavým hmyzem chránit.

Do přírody s repelentem
Pokud vyrážíme do přírody, a nechceme si domů přinést štípance od komárů a klíšťata, repelenty by neměly v našem výletním zavazadle chybět. Repelentem je dobré se natřít také před pobytem na zahradě – zejména v podvečer a před bouřkou. Hmyzu vadí i některé přírodní pachy. Vůně rajčat prý odrazuje komáry a mouchy.

Domov bez hmyzu
Hmyz nás neobtěžuje pouze venku, ale také doma. Účinnou ochranu představují sítě proti hmyzu. Sítě se vyrábějí v různých provedeních a cenových relacích. Obyčejné pevné sítě se dají pořídit za pár stovek a prokážou nám dobrou službu.

Sítě proti hmyzu do společnosti Rolrols

Rychlá pomoc
V případě bodnutí vosou se doporučuje rozkrojit cibuli a co nejrychleji ji přiložit na postižené místo. Na svědění po komářím štípnutí pomáhá zinková mast nebo chladivý gel. Místo po vpichu nebo po vyndání klíštěte bychom měli vydesinfikovat. V případě, že dojde k alergické reakci, měli bychom navštívit lékaře.

Hmyz se vyplatí nedráždit
Hmyzímu bodnutí lze do jisté míry předejít i naším chováním. Pot, rychlé pohyby a žlutá barva oblečení hmyz zbytečně dráždí, a proto se nevhodného chování a nošení nevhodného oděvu snažte vyvarovat. Pokud jíte venku, věnujte bedlivou pozornost, zda k vám nepřiletěl nějaký okřídlený host. To je důležité zejména při venkovním stolování s malými dětmi.Čtěte na Medicínu:

Alergie na chlad skutečně existuje

Červené víno a zdraví

Jak se stravovat?

Co a kolik toho vypít?