Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Už jste ochutnali ovoce štěstí?

Kustovnice čínská neboli Goji – ta nejhodnotnější co se výživových hodnot týká, se pěstuje v Číně. Již po tisíciletí je používána v tradiční čínské medicíně. Jemně nasládlé plody Goji obsahují 18 druhů aminokyselin (fenylalanin, taurin a další), 21 stopových prvků jako je třeba zinek, železo nebo selen a vitamíny B1, B2, B6 a E. Její účinky mají vliv na dlouhověkost, vitalitu a údajně i sexuální potenci. V Himalájích, kde se Goji konzumuje od nepaměti, se jí přezdívá ovoce štěstí. 

Na čínské zboží jsme si navykli nazírat jako na něco podřadného, nekvalitního a s pochybným původem. Ne všechny čínské produkty si však takovou nálepku zaslouží. I v Číně jsou producenti, kteří dbají na šetrný přístup k přírodě a ekologickou výrobu. Jedním z takových jsou pěstitelé/výrobci produktů z kustovnice čínské, distribuovaných v Evropě pod značkou Himalyo. Na webových stránkách Himalyo najdete nejen nabídku produktů, ale také příběh tohoto „nejzdravějšího ovoce na Zemi“.

Goji

Připijte si opravdu na zdraví

Hledáte vhodný dárek pro někoho, jehož chutě až tak neznáte? Nevíte, zda pije alkohol, nebo je zapřisáhlý abstinent? Uvažujete o čokoládě, ale co když je diabetik nebo alergik? S lahví GOJI ORIGINAL 100% juice nemůžete šlápnout vedle. Elegantní lahev obsahuje 100% šťávu lisovanou z čerstvých plodů kustovnice čínské. Plody jsou sbírány ručně, pečlivě tříděny a ihned za studena lisovány a stáčeny v ochranné atmosféře bez konzervace, přídavných látek a zahušťovadel. Díky těmto postupům jsou v této šťávě zachovány veškeré antioxidanty, vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky v maximální míře. Už pouhých 25 ml plně pokryje vhodnou denní dávku antioxidantů, vitamínů a minerálů. Pro výrobu jednoho litru GOJI ORIGINAL juice je potřeba zpracovat celých 6 kilogramů výběrových plodů.

Výrobky Himalyo

Poznejte kvalitu

Setkali jste se už se sušenými plody Goji a nepřesvědčila vás? Možná, že jste zrovna narazili na nekvalitní výrobek. Ten poznáte tak, že plody jsou nestejnoměrné velikosti a tmavší barvy. Často bývají nalomené nebo s porušenou slupkou, a poskytují tak výrazně nižší nutriční hodnoty. Mnohdy balení obsahuje i drobné části rostlin nebo úlomky neurčitého původu. Jestliže zakoupíte výrobky od prověřeného distributora, máte jistotu, že konzumujete opravdu jen zdraví prospěšnou Goji z ručních, výběrových sklizní té nejvyšší kvality ve třídě EXCLUSIVE. Plody se vyznačují nasládlou chutí a lze je na první pohled poznat podle neporušené slupky a jejich stejné velikosti v balení. Jedna malá hrst takto kvalitní Goji vám zajistí například doporučenou denní dávku vitamínu A, C, E a vápníku.

Goji využijete mnoha způsoby

Sušené plody GOJI EXCLUSIVE se mohou konzumovat samostatně nebo přidávat do koktejlů, salátů, jogurtů a dalších pokrmů. Plno inspirace včetně receptů najdete na blogu společnosti Himalyo nebo na jejím facebookovém profilu.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Co a jak často cvičit?

Meditace a jóga, cesta k duševní rovnováze

Prevence je základ péče