Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Proč pít pivo? Protože prospívá našemu zdraví

Dámy často vyčítají pánům, že pijí pivo. Jenže pití piva je mnohem zdravější než například konzumace ochucených limonád. A existuje spousta dalších dobrých důvodů, proč pít pivo.

Foto: Pixmac

Tekuté zlato

Ne nadarmo si získalo pivo přezdívku tekuté zlato. Nápoj zlatavé barvy je totiž učiněným elixírem zdraví, který našemu tělu dodává celou řadu prospěšných látek, a to především vápníku, křemíku a vitamínů skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6 a B12). Kromě toho je pivo zdrojem bílkovin a antioxidantů, které pomáhají zbavovat naše tělo škodlivin. Nejvíce antioxidantů obsahuje tmavé pivo.

Prevence vážných onemocnění

Pravidelné pití piva v rozumném množství (postačí tři sklenky týdně) rovněž pomáhá předcházet celé řadě vážných onemocnění, jako je cukrovka nebo mrtvice. A protože pivo rovněž snižuje hladinu cholesterolu v krvi, působí preventivně také před onemocněními oběhového systému a srdce. Pití piva navíc snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů a pomáhá při urologických obtížích.

Babské rady, proč pít pivo

Podle babských rad pivo dále zlepšuje imunitu, pomáhá proti nespavosti a prodlužuje život. Kdo potřebuje zlepšit svou imunitu, ten by měl pít alespoň jedno velké pivo denně. Jak vidíte, pivo skutečně prospívá našemu zdraví a milovníci piva dobře vědí, co dělají. Ovšem nic se nesmí přehánět. Čtěte na Medicínu:

Alergie na chlad skutečně existuje

Nemoc, která není vidět - Crohnova choroba

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

4 tipy, jak si usnadnit nástup do nové práce a zatočit s obavami