Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Svírá Vás úzkost?

Žena kterou svírá úzkostZdroj foto: ISIFA

Co je to vlastně úzkost? Ledová ruka svírající naše srdce. Nepříjemný pocit okolo žaludku, který dává tušit, že něco není v pořádku. Ale co? Ať se snažíme sebe víc dopátrat konkrétního důvodu našeho znepokojení, naše snaha vychází naprázdno.

Proč se tedy cítíme tak mizerně?
Možná nás jen bolí naše existence. Příliž mnoho nejistot v našem životě a jen malá kontrola nad ním, nás lisuje do malé kostičky, která hrozí vybuchnout.

Má kamarádka Helena, vždy říká : „ Dej mi jistotu, že nepřijdu o svou práci, která mě tak dobře živí. Slib mi, že mé děti budou žít šťastný život. A zaruč se, že mě neopustí Martin. Pak budu šťastná jak budeš chtít. Ale co z toho mám skutečně stoprocentně pod svou kontrolou?” A mě nezbývá než odpovědět, že z tohoto výčtu NIC.

Co tedy s tím?
Jak můžeme žít šťastný život, když on sám nás lisuje za studena? Nevím, jestli jsme právě mi těmi vyvolenými pro život v nekonečném štěstí. (Ráda budu věřit, že ano.) Ale vím, že můžeme poměrně snadno štěstí do svého života popostrčit. Jestliže máme ve svém životě něco stoprocentně pod kontrolou, tak je to naše štěstí. Jak moudrost minulých generací říká, každý svého štěstí strůjce.

Jak to tedy udělat?
Dám vám jeden takový malý tip. Zamyslete se nad tím, co vše vás ve vašem životě činí šťastným. Co vám přináší radost, uspokojení, pocit naplnění. Představte si, že sedíte na dlouhé chodbě svého života. Na tuto chodbu vede mnoho dvěří opatřených jmenovkami. Na každé jmenovce je napsána jedna věc, která vás dělá šťastným. Teď se dobře rozhlédněte a všímejte si, které dveře vedoucí ke štěstí jsou otevřené dokořán a proudí jimi do vašeho života štéstí. Které jsou jen tak pootevřené či dokonce přivřené. A které docela zavřené či snad zamčené. Poslední otázka z mé strany. Co potřebujete k tomu, abyste mohli otevřít ty dveře, které na své otevření teprve čekají?

Mnoho štěstí na cestě vedoucí k otevírání dveří ke štěstí.

Autor: Coach Michaela Štemberová LiškováČtěte na Medicínu:

Ječmen prospívá zdraví! Zejména mladý.

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví