Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Rakytníkový olej – revitalizační krém tradiční čínské a tibetské medicíny

Plody rakytníku

Už po staletí vědí léčitelé tradiční čínské a tibetské medicíny to, co nyní objevují farmaceutické společnosti ze Západu. O blahodárných účincích rakytníkového oleje není pochyb a potvrzují jej i vědecké studie. Pojďte se s námi dnes podívat, jak může rakytníkový olej pomoci i Vám.

Jednou z vlastností rakytníku, jež by mu mohla závidět řada výrobců tělových krémů, je jeho schopnost udržovat pokožku vlhkou. Složení rakytníku pak nejenže pomáhá zmírnit poškození buněčných membrán okolními vlivy, ale také slouží k regeneraci již poškozených buněk.

Pomoc při popáleninách a přírodní opalovací krém
Vědecké studie už potvrdily schopnost rakytníku urychlit hojení popálenin a schopnost vitamínů C, E a betakarotenu zmírnit poškození pokožky UV zářením (rakytníkový olej lze tedy považovat za přírodní opalovací krém s nízkým UV filtrem). Zejména vzácné Omega 7 mastné kyseliny pak podporují správnou funkci štítné žlázy, která vyživuje kůži, vlasy a nehty hormony. Pokud se Vám tedy loupe kůže či trpíte suchou kůži z důvodu nesprávné funkce štítné žlázy, rakytníkový olej by Vám měl pomoci.

Ženy ocení schopnost rakytníku vyhlazovat pleť
Pokud jste se dostali až na tyto řádky, už Vás asi nepřekvapí, že rakytníkový olej dokáže vyhladit vrásky či oddálit jejich vznik. Však se podívejte na složení některých z revitalizačních pleťových krémů a porovnejte je se složením rakytníkového oleje. Podobnost je zde zřejmá.

Rakytníkový olej má blahodárné účinky Zdroj foto: Wikipedia

Pokud si přečtete chválu, kterou na rakytníkový olej pějí obyvatelé západního světa, bude Vám jasné, proč má rakytník už po staletí neotřesitelnou pozici v tradiční východní medicíně. Neváhejte tedy a vyzkoušejte blahodárné účinky rakytníkového oleje (doslova) na vlastní kůži.

Zdroj: NoventisČtěte na Medicínu:

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početí

Bylinné čaje: přírodní řešení mnoha zdravotních problémů

Jak se vyznat v sortimentu zubních past

C.I.C. metoda – cesta ke zdraví třetího tisíciletí