Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá snídaně = půl zdraví

Zdroj foto: freeimages.com

Zdravá snídaně je základ. Jenže…co když nemáte čas si jí připravit? A co když si ji uděláte, ale zjistíte, že po ní začínáte přibírat! OBEZin má pro vás jednoduché řešení – téměř hotové snídaně, které nastartují váš ranní metabolismus a přesto vám dodají dostatek energie a vitality na celé dopoledne!  

Naše zdravé snídaně vyvinuli na základě svých mnohaletých zkušeností nutriční specialisté tak, aby byly jednotlivé složky potravin energeticky vyvážené. Základní složkou snídaní je přírodní, jemně mletá ovesná kaše (ovesné vločky, které nebyly tepelně upravené), sušené odstředěné mléko, naprosté minimum cukru a další složku tvoří ručně krájené prémiové ovoce v BIO kvalitě. Ovoce neobsahuje oxid siřičitý (E220), takže se nemusíte obávat vedlejších negativních účinků na vaše zdraví. 

Snídani od OBEZINu připravíte doslova do několika minut! Připravenou směs zalijete 180ml vroucí vody nebo mléka, zamícháte a necháte asi 2 minuty stát. Pak se můžete dát do jídla!  

Obezin zdravá snídaně – 7mi denní kúra Tato kúra obsahuje připravené dávky snídaní na celý týden. Každá snídaně je jiná a obsahuje cenné druhy ovoce, které ve vzájemné kombinaci usnadní proces hubnutí.

1. Obezin zdravá snídaně Ananas a rozinky

ANANAS  

Ananas je doslova přírodní spalovač tuků! Kromě spalování tuků má čistící a detoxikační účinky a brání zadržování vody. Celkově napomáhá k úbytku váhy.

ROZINKY

 Dodají vám energii na celý den! Na rozdíl od sladkostí a sušenek obsahují jednoduché a snadno vstřebatelné cukry, především glukózu a fruktózu Kromě cukrů obsahují malé množství bílkovin a tuků. Neobsahují nezdravé nasycené tuky. Kromě energetické hodnoty obsahují řadu prospěšných vitamínů – například vitamíny skupiny B a vitamíny: A, E a C.

Ananas a rozinky

2. Obezin zdravá snídaně Goji a rozinky

GOJI

Sušená kustovnice posiluje imunitu a snižuje cholesterol a cukr v krvi. Kromě jejích pozitivních účinků na hubnutí, obsahuje velké množství stopových prvků – vápníku, železa, draslíku, selenu a zinku, které často při dietách chybí. Také obsahuje velké množství vitamínu C.

ROZINKY  

O pozitivních účincích rozinek jsme se zmínili u zdravé snídaně Obezin - Ananas a rozinky.

Goji a rozinky

3. Obezin zdravá snídaně Švestka a fíky

ŠVESTKA

Napomáhá hubnutí - zlepšuje peristaltiku střev, čistí tělo a zbavuje jej nadměrného množství tuku. Při pravidelné konzumaci zabraňuje vzniku rakoviny střev. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín E a velké množství minerálních látek (draslík, železo a fosfor).

FÍKY  

Obsahují vitamíny E, B6, B1, B2. Z minerálních látek obsahují draslík, vápník, hořčík a železo a ze stopových prvků jsou v nich ve velkém množství zastoupeny zinek, měď a mangan.

4. Obezin zdravá snídaně Mango a brusinka

MANGO

Ze všech druhů ovoce má nejvyšší podíl vitamínu A, je prospěšné pro diabetiky, protože jeho pozitivní vliv na oběhový systém pomáhá předcházet komplikacím, které vznikají v důsledku této nemoci. Při pravidelné konzumaci snižuje hladinu glukózy v krvi.

BRUSINKY

Boují proti nadváze zejména proto, že obsahují jen nepatrné množství cukru (proto jsou kyselé) a mají vysoký podíl kyselin (kyselina citrónová, jablečná, apod.) a vitamínu C. Obsahují flavonidy, anhocyaniny a kyselinu ellagovou, která má antioxidační a protinádorové vlastnosti. 

Mango a brusinky

5. Obezin zdravá snídaně Vlašský ořech a datle

VLAŠSKÝ OŘECH

Vlašské ořechy podporují látkovou výměnu a mají vhodný podíl vlákniny, bílkovin a tuků, které vás na dlouhou dobu zasytí, takže budete mít menší chuť k jídlu. Svou zemitou chutí perfektně doplní jinak relativně nudnou chuť ovesných vloček. Obsahují vitamíny E a B a řadu minerálů (fosfor, hořčík a vápník). Jejich hlavní předností je obsah zdravých tuků, ze kterých tělo získává energii v průběhu celého dne.

DATLE

Patří k vysoce energetickým plodinám. Jsou bohaté na minerály - obsahují draslík, železo, hořčík, fosfor a vápník, ale také na stopové prvky (měď, mangan a zinek).

6. Obezin zdravá snídaně Meruňka a rozinky

MERUŇKA 

Má jen velice nízký obsah kalorií (asi 48 kcal na 100g), takže je oblíbenou součástí redukčních diet. Obsahuje zdravé sacharidy (fruktózu a glukózu), provitamín A a velké množství železa. Vitamín A zajišťuje odolnost proti infekcím.

ROZINKY

O pozitivních účincích rozinek jsme se zmínili u zdravé snídaně Obezin - Ananas a rozinky.

7. Obezin zdravá snídaně Chia a Goji

CHIA SEMÍNKA 

CHIA se stávají celosvětovým hitem, protože pomáhají lidem s nadváhou a napomáhají trávení bílkovin. Kromě této vlastnosti obsahují hodnotné živiny jakými jsou například kyseliny (omega-3 mastné kyseliny a kyselina skořicová), ale i řadu minerálních látek (vápník, železo, zinek, draslík, hořčík a bór) i antioxidantů (vitamíny A a C).  

GOJI

O pozitivních účincích rozinek jsme se zmínili u zdravé snídaně Obezin - Goji a rozinky.

Týdenní snídaňový jídelníček můžete podle své chuti kdykoli pozměnit.

Nabízíme vám:

- Obezin-zdravou snídani 7mi denní kúru BASIC 
- Obezin-zdravou snídani 7mi denní kúru ENERGY
- Obezin-zdravou snídani 7mi denní kúru FRUITS 

7 denní kůra

Tyto kúry obsahují kromě uvedených další oblíbené druhy ovoce pro mlsné jazýčky – například banán, jahodu, hrušku a borůvky. S Obezinem nebudete mít nikdy pocit, že jíte stále to samé a že si nemůžete vybrat. Kromě těchto sestav nabízíme i jednotlivé snídaně zvlášť, takže si můžete vytvořit vlastní jídelníček podle své chuti. Veškeré snídaně jsou připravené z přírodních surovin, takže se nemusíte obávat vedlejších negativních účinků na váš organismus!

Hruška a fíkyČtěte na Medicínu:

Jak se nezbláznit ze stresu

Dýňová semínka prospívají našemu zdraví

Droždí a zdraví

Exotické mango pro zdraví