Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Pražský obchůdek s kouzlem Itálie

Zdroj foto: pixabay.com

Projít se po nějakém čase městem, kam zavítáte jen občas, připomíná procházku místem, kam jste se po letech vydali na dovolenou. Některá místa jsou vám známá, jinde vznikl nový obchůdek, který přímo láká k tomu, abyste do něj vešli. Jedním z takových je malý krámek na Praze 6, nabízející bio potraviny z Itálie, včetně bio bezlepkových.

Proč bio potraviny až z Itálie? Italové si po mnoho generací svou půdu chrání a pečují o ni s maximální odpovědností. Italská půda nebyla nikdy znečištěna nebo kontaminována. A ačkoliv se samozřejmě doporučuje kupovat lokální potraviny, udělat si občas – zvlášť teď v létě – kvalitní lehký italský pokrm, má určitě něco do sebe. Navíc obchůdek BIO-PRO nabízí i produkty, které se v Česku nevyrábějí.

Suroviny na kompletní italské menu

Majitelé obchůdku své dodavatele pečlivě vybírají, a tak zde najdete biopotraviny v té nejvyšší kvalitě. Sortiment je opravdu široký – k Itálii samozřejmě patří oleje, rýže a těstoviny, které zde koupíte i bezlepkové. Abyste měli přípravu pokrmů ulehčenou, zakoupíte zde i hotové omáčky. Dále jsou v nabídce mouky a hotová těsta, čerstvé bio jogurty nebo bio sladkosti (rýžové tyčinky a dezerty, čokoláda ze sóji, zdravé sušenky). Z těch je nejoblíbenější DELIZIA rýžová tyčinka s borůvkovou náplní a pohankou. Mezi favority patří také bezlepkové chlebíčky s pohankou a quinoou či bezlepkové sušenky. Pro děti na zdravou svačinku lze doporučit špaldové sušenky, sušenky s ovesnými otrubami, s ječmenem nebo třeba bezlepkovou malinovo-jahodovou buchtičku. Obchůdek BIO-PRO nabízí speciální potraviny rovněž pro alergiky – biopotraviny bez droždí, lepku, mléka, vajec či laktózy. Vyberou si zde i příznivci veganské a raw food stravy.

Nechte se inspirovat také recepty

Bio káva a bio čaj lahodné chuti

Stejně tak si nelze představit Itálii bez kávy. Tu si zde můžete i dát, obchůdek má i klidné letní venkovní posezení nebo malé vnitřní. Na výběr máte z čerstvé italské 100% bio arabicy (zrnkové či mleté), nebo bio zelené kávy, bio kávy s konopím, z bezkofeinové varianty či balené kávy moka nebo espresso. Kdo má raději čaj, ten se může těšit na ochutnávku hned několika druhů japonských bio čajů. Zakoupíte zde i vzácný čaj Matcha. Matcha je druh zeleného čaje požívaný v Japonsku více než 800 let. Až teprve před nedávnem se začal konzumovat i v Evropě. Čerstvé čajové lístky se rozemelou na jemný prášek a výsledkem je pozoruhodně zelená barva s báječnou chutí a vyjímečným aroma. Čaj obsahuje unikátní katechiny a aminokyseliny. V létě možná dáte přednost bio ledovému čaji či 100% ovocné šťávě (bez přidaných cukrů). Ke kávě či čaji můžete zakousnout čerstvé bezlepkové pečivo – kornspitz nebo malinový či borůvkový muffin. V nabídce je i bezlepkový čerstvý chléb (kmínový nebo pohankový). Toto čerstvé pečivo je od českého prověřeného výrobce.

Biopro

Nákup v prostředí s nádechem Itálie nebo z pohodlí domova

Výhodou obchůdku je kromě útulného prostředí a milé obsluhy bezbariérový přístup do prodejny. Ta se nachází blízko stanice metra Hradčanská, která je taktéž bezbariérová. V obchůdku se pravidelně setkáte s ochutnávkami vzorků bio potravin. Kdo má ale Prahu 6 z ruky, může nakupovat na přehledném e-shopu. Na webové stránce naleznete i plno užitečných informací o jednotlivých potravinách a jejich složkách – nepříklad proč je důležitý selen, jak prospívají dýňová semínka a podobně. Nemáte před sebou dovolenou u moře? Kousek Itálie si přesto dopřát můžete. V obchůdku BIO-PRO.Čtěte na Medicínu:

Skořice pro naše zdraví

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!

Proč a jak sušit ovoce, zeleninu a houby

BEZLEPKOVÁ KAŠTANOVÁ MOUKA, skvělá surovina nejen do bezlepkové kuchyně