Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak překonat smutek z konce letní lásky

Jak překonat smutek z letní láskyZdroj foto: ISIFA

Léto je pro většinu z nás časem dovolených a cestování. Právě v létě se proto často stává, že se zamilujeme do člověka, který bydlí stovky nebo dokonce tisíce kilometrů daleko. Vztahy na dálku však obvykle nemají příliš dlouhé trvání, bývá jen otázkou času, než svou letní lásku zasuneme mezi vzpomínky. Jako první tak učiní racionálnější z dvojice, druhý pak zůstává sám se svým zklamáním. Jak smutek z konce letní lásky překonat?

Krátký vztah, krátké trápení
V prvé řadě je důležité si uvědomit, že se nejedná o žádnou velkou tragédii. Přece jen do vztahu, který trval několik dní či týdnů, nestihneme vložit tak velkou časovou ani emociální investici, přestože můžeme v emociálním rozrušení mít tento pocit. Jedno moudré francouzské přísloví říká, že smutek pro jednu lásku by neměl trvat déle než jeden den.

Přiznejte si priority
Při vyrovnávání se s koncem lásky pomáhá, když se na situaci podíváme pragmaticky. Skutečně jsme chtěli (zejména pokud máme doma stálého partnera či partnerku a děti), aby tento paralelní vztah trval? Není pro nás současný život zde důležitější? Ruku na srdce, dokázali jsme si vůbec představit, že bychom se přestěhovali na druhý konec světa?

Přiznejte si priority Zdroj foto: ISIFA

Nepokazte, co bylo krásné
Podle psychologů bychom měli vztah zhodnotit jako ukončenou epizodu, kterou zařadíme do kategorie krásných vzpomínek, a těšit se z toho, že jsme měli možnost něco krásného prožít, a že nám tento jedinečný vztah nestihne zevšednět. V žádném případě se nedoporučuje partnera na dálku přemlouvat, aby své stanovisko přehodnotil. Po jeho odmítnutí budete mít z celé situace nepříjemný pocit a nejen Vy, ale i druhá strana.

Vliv na partnerské soužití
A na závěr jedna zajímavost. I přes veškeré morální argumenty někteří odborníci hodnotí tyto ukončené krátké vztahy jako velmi přínosné z hlediska soužití se současným partnerem, zejména pokud se jedná o dlouhodobé soužití, které se dostalo do stereotypu. V jiném vztahu totiž máte šanci si uvědomit některé věci, které běžně nevidíte. Například to, že byste si na sebe se svým protějškem měli najít více času, kdy se věnujete sami sobě.Čtěte na Medicínu:

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Trápí Vás bolest v oblasti ledvin?