Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak vyzrát nad obavami, stresem a nejistotami?

Jak vyzrát nad obavami, stresem a nejistotami

Představte si, že ležíte sami na překrásné písčité pláži u čistého azurového moře a náležitě si to užíváte. Je nádherný slunečný den a Vy jen tak ležíte na pohodlném lehátku a posloucháte šumění moře. Vaše mysl je úplně uvolněná, nemyslíte na žádné starosti nebo povinnosti, prostě uvolněně ležíte. Nemyslíte na to, co bylo, ani na to, co budete muset udělat za hodinu. Jen vnímáte zvuk přicházejících a odcházejících vln a sílu slunce…

Musím ještě vyprat a vyžehlit, za celý den jsem měla tolik povinností, že jsem to vůbec nemohla stihnout. Potom musím ještě připravit jídlo na druhý den pro děti a manžela. Pořád mám vlastně pocit, že nic nestíhám a úkoly se mi stále jenom hromadí. Mám strach, že mi to všechno jednoho dne přeroste přes hlavu. Nevím, co s tím mám dělat, vlastně nikdy jsem s tím nic neuměla dělat a vždy jsem se spíše podřídila, než abych požádala partnera o pomoc…

Jak se tedy zbavit stresu a pocitu nutnosti neustále plnit povinnosti a naučit se, jak se vyhnout stresujícím situacím?

Starověká čínská medicína spojovala vždy emoce strachu, úzkostí a nejistot se správnou funkcí ledvin. Stres, je-li prožíván krátkodobě, je správnou emocí, pokud je motivem ke krátkodobému zvýšenému úsilí a výkonu. Vždyť ve své podstatě se jedná o sebezáchovný program těla. Pokud zmizí příčina stresu, měl by odeznít i samotný stres a mělo by nastat uvolnění organismu.

Problémem moderní doby je, že dnešní člověk je stále v myšlenkách zařazen k nějakým konkrétním povinnostem a cítí tlaky od svého okolí nebo tlaky veřejného mínění. Člověk tak stále cítí nějaké „musím udělat…“. Tyto myšlenkové stavy prožívané dlouhodoběji skutečně působí negativně na činnost takzvaného okruhu orgánů ledvin, tedy i močových cest, gynekologických orgánů u ženy nebo stavem kostí. Z hlediska fyziologie lidského organismu je toto spojení možné, protože při emoci strachu organismus automaticky podvědomě – tedy nezávisle na vůli člověka – spouští sebezáchovný režim fungování organismu, vyplavuje se adrenalin, zpomaluje se činnost ledvin, zadržuje voda v tělním oběhu a to není z dlouhodobého hlediska pro člověka optimální.

Žena, která žije velmi dlouho v tomto myšlenkovém „vězení“ a napětí, tedy v prostředí, které jí tyto stresy působí, pak po několika letech začne mít problémy například s poševními výtoky nebo s jinými potížemi souvisejícími s gynekologickými orgány.

Co nabízí metoda CIC?

Co tedy nabízí metoda CIC pro řešení tohoto životního pocitu? V první řadě je nutné vyčistit samotné ledviny. Toxiny, které se ukládají do některých částí ledvin, pak zpětně působí na nervovou soustavu, to znamená, že stres a strach se následně v mozku jaksi „zakonzervuje“ a člověk se ho pak žádným způsobem nedokáže zbavit. Ledviny se očišťují od pozůstatků dříve prodělaných infekčních onemocnění, od zbytků léků, od zbytků látek a chemikálií z životního prostředí. Toxický koktejl pak po řadě let ukládání do tkáně ledvin a spojených orgánů způsobuje výše zmíněné zdravotní obtíže a emoce.

Dále budeme čistit ty orgány, které jsou podle zásad čínské medicíny podřízené orgánu ledvin, tedy močový měchýř, gynekologické orgány u ženy, prostatu u muže, kosti a též například vlasové kořínky, z nichž pak narůstají kvalitní a zdravé vlasy… Zdraví těchto orgánů tedy nepřímo souvisí s množstvím stresu – čím méně dlouhodobého stresu a tlaků, tím jsou tyto orgány zdravější.

Pro čištění celého komplexu orgánů ledvin poslouží přípravek Joalis UrHerb, který má ve svém složení zakomponovaný program pro očistu celého okruhu orgánů ledvin. Lze jej též velmi vhodně použít během dne v okamžiku, kdy se přistihnete, že prožíváte tlak, strach a stres.

Často se ptám svých klientů v poradně, jakých emocí by se nejraději zbavili. Ve velké většině dostávám odpověď, že jsou to právě strachy a obavy. Ze zásad ovládání, posilování a překonávání jednotlivých živlových prvků čínského pentagramu se dovídáme, že úzkost, strach tedy Voda, je překonán/spoutáván prvkem Země, čili prvkem určité jistoty a pocitempevnosti půdy pod nohama“. Právě proto se muži rádi osvobozují od svých stresů a úzkostí rybařením.

Ženě dávám v poradně radu, ať zařadí do svého programu dne krátkou procházku okolo řeky, kterou má ráda. Velmi často žena odpovídá, že to vlastně již dávno dělá, a že intuitivně pochopila, že ji právě tyto okamžiky uklidňují. Jedno velké umění, kterému „učí“ také preparát UrHerb, je umění se v okamžiku, kdy prožíváte stres nebo obavu, přenést právě do představy, kdy se procházíte po břehu Vaší oblíbené řeky a řeka klidně plyne dál a dál. Anebo se v myšlenkách přeneseme na pláž moře a budeme vnímat šumění vln, které nikdy neskončí. Inu síla myšlenky a vnitřní obsahy naší mysli mají velikou sílu…

Přeji Vám v životě mnoho a mnoho okamžiků, které dokážou zklidnit a uvolnit Vaši mysl a osvobodit tak tělo z napětí a stresu…

Ing. Vladimír Jelínek
Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na www.joalis.czČtěte na Medicínu:

Co ohrožuje naše plíce…

C.I.C. metoda – cesta ke zdraví třetího tisíciletí

Detoxikace – očista lidské paměti

Bolí vás záda?