Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé potraviny

Zdravě a zábavně s těstovinami Rej!

Vzpomínáte na písmenkovou polévku? Nostalgie, že? Nikdo mě nedonutil jíst zeleninu v polévce, dokud mi mamka neřekla, že bez té oranžové mrkvičky bude písmenko M smutné. A přestavte si, že by v té polévce plavala zvířátka!

Skvělý tip nejen pro celiaky!

Patříte mezi celiaky, držíte bezlepkovou dietu z přesvědčení anebo prostě jen máte rádi pestrou a vyváženou stravu? Ať už máte jakýkoliv důvod, třeba prostě jen potřebujete tip na netradiční přílohu, pak je tento článek určen přímo vám.

Získejte pestrý jídelníček zdarma

Stále se snažíte jíst správně, ale docházejí vám nápady na chutná a zdravá jídla? Už vás nebaví chroupat jen zeleninu a hladovět? Nechcete utrácet spousty peněz za poradce a osobní trenéry? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli ANO, pak je tento článek určený právě vám.

Křupněme si zdravě se sušenkami Rej

Snad každý má rád sušenky. Křupavou pochoutku ke kávě, na dobití energie nebo jen tak na chuť mezi jídly. Běžné sušenky ale obsahují spoustu cukru a pšeničné mouky. Existuje ale chuťově výborná varianta, která je zároveň i zdravá a myslí na vaši linii.

Jezte zdravě, vaše tělo to pozná

Patříte mezi lidi, kteří vědí, co jedí? Zdravá strava je základem pro správný životní styl, a proto bychom se neměli soustředit jen na to, jak často jíst, ale také co jíst. Pokud si chcete dopřát vysokou kvalitu za příznivé ceny, tak vyzkoušejte výrobky ze sortimentu značky ARAX, která prezentuje potraviny takovými, jaké jsou.

Intenzivní chuť másla plná zdraví!

Ne všechny tuky jsou pro tělo škodlivé. Spousta z nás stále dělá tu chybu, že je vynechává úplně, anebo zařazuje do svého jídelníčku ty špatné. Představte si tuk, který je nejen zdraví prospěšný, ale ještě k tomu chutná jako to nejlahodnější čerstvé máslo.

Chuť a vůně dovolené u vás doma!

Nebyli jste letos na dovolené v Řecku? Nezoufejte. Malý řecký ostrov se všemi neřestmi této krásné země je totiž i u nás v Čechách. Tedy… skoro se všemi. Pokud milujete slepenou pusu sladkou baklavou, anebo úžasně specifickou chuť karobového sirupu, nemusíte jet až do Řecka!

Do syta i v horkých dnech

Na většinu lidí působí horko jako zaříkávač hladu. Tělo ale potřebuje energii a živiny i v létě. Jak se správně stravovat, pochutnat si a zároveň zůstat fit? Zkuste to trochu jinak a nahlédněte do světa vitariánů a veganů.

Proč jsme dnes nemocní? Bílá mouka lidstvu škodí...

Klienti, kteří navštěvují mou poradnu, jsou lidé, kteří se snaží o zdravou stravu, jedí ovoce a zeleninu, protože mají snahu udělat něco se sebou, se svým tělem, s trávením, nebo je jejich cílem zhubnout nějaké to kilo. Mnoho lidí rovněž přichází s kožními problémy, od dospívajících, až po dospělé.

Podpořte svou imunitu pomocí fytoživin

Víte, co jsou to fytoživiny a jak mohou pomoct vašemu zdraví?

Chia semínka - úžasná superpotravina pro Vaše zdraví

Jak ukazují četné vědecké studie, doporučenou denní dávku důležitých živin dokáže získat z přijímané potravy vskutku málokdo. Pokud chcete svou bilanci zlepšit, aniž byste se dopovali doplňky stravy, Vaší pozornosti by neměly ujít superpotraviny - tedy potraviny obsahující neuvěřitelně velké množství těchto živin. Jednou z vysoce ceněných superpotravin jsou chia semínka.

Lněný olej: dejte si denně lžičku pro zdraví!

Rostlinné oleje mají na lidský organismus blahodárný vliv, protože jsou zdrojem mastných nenasycených kyselin, vitamínů a dalších důležitých látek. Mezi nejvíce ceněné rostlinné oleje patří olej z lněných semínek. Jedna čajová lžička denně dokáže předejít celé řadě zdravotních neduhů a také je pomáhá léčit.

Olivové variace pro Vaše zdraví a krásu

Alchymisté už odedávna pátrali po nesmrtelnosti. Kdyby ale věděli, že staří obyvatelé Řecka na to kápli, ušetřili by si možná spoustu starostí. Pokud je pro Vás Řecko trochu z ruky, máte velké štěstí, protože v Plzni si můžete svůj malý kousek řeckých ostrovů užít také, a to díky společnosti Triaelia.

Znáte dýňovou mouku?

Krásně barevné plody dýně v nás většinou evokují příchod podzimu či Halloweenu, v anglosaských zemích jsou zároveň důležitou kuchyňskou ingrediencí, která se v posledních letech začíná těšit velké oblibě i v české gastronomii. Dýňovou polévku nebo dýňová semínka ochutnal téměř každý. Znáte ale dýňovou mouku?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví

Také si připadáte po zimě unavení a máte i nějaký ten faldík navíc? Ovocné a zeleninové šťávy Vás dostanou znovu do formy! Připravte je nejen sobě, ale celé rodině, ať máte dostatek vitamínů a jste pěkně zdraví!

BEZLEPKOVÁ KAŠTANOVÁ MOUKA, skvělá surovina nejen do bezlepkové kuchyně

Počet pacientů trpících intolerancí na lepek nebo-li celiakií stále stoupá. Naštěstí ve srovnání se situací před několika lety si dnes mohou ti, kteří se v zájmu svého zdraví musí vyhýbat lepku, vybírat z čím dál širšího okruhu bezlepkových potravin. Jednou z nich je bezlepková kaštanová mouka.

Černý zázrak Vám pomůže doplnit chybějící železo

Anémie neboli chudokrevnost je soubor příznaků, při nichž je množství červeného krevního barviva nebo počet červených krvinek nižší než u zdravého člověka.

Nechcete chřipku? Dejte si arónii!

Kombinace nízkých teplot kolísajících kolem nuly a vyčerpanosti organismu po zimě nás činí náchylnými k nákaze chřipkou a dalšími virovými onemocněními. Nechcete být nemocní? Dejte si arónii!

Med je cenný přírodní lék

Včelí med je nejen vynikající surovina v kuchyni, ale také velmi cenný přírodní lék, který pomáhá v boji s celou řadou zdravotních neduhů.

Vyzkoušejte naše recepty z Matcha Tea

Ujíždíš na kávě? Dej si občas čaj! Také z čaje si můžeš připravit báječné latté, které Tě ohromí zajímavou barvou a chutí! A místo kávového dortíku si dej čajový. Na následujících řádcích přinášíme dva skvělé recepty z Matcha Tea, podle nichž si připravíš lahodnou svačinku.