Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé potraviny

Pražský obchůdek s kouzlem Itálie

Projít se po nějakém čase městem, kam zavítáte jen občas, připomíná procházku místem, kam jste se po letech vydali na dovolenou.

Bezlepkové těstoviny Adriana jsou zdravé a chutnají skvěle

Lepek už dávno není strašákem pouze pro celiaky a alergiky. Čím dál více lidí totiž zjišťuje, že jim bezlepková strava velmi svědčí. Těstoviny Adriana přichází s novinkou, která vás velmi potěší.

Chřest jako prevence vzniku nádorů

Chřest je oblíbený nejen pro svou úžasnou, specifickou chuť a široké využití v kuchyni, ale také díky svým účinkům na naše zdraví. Věděli jste například, že je přírodním afrodiziakem a může být prevencí proti vzniku nádorů?

Vliv batát na naše zdraví

Batáty jsou kořenové hlízy povijnice batátové, nebo také povijnice jedlé, což je tropická rostlina z čeledi svlačcovitých. Tyto, jinak řečené, sladké brambory se začínají objevovat v českých kuchyních mnohem častěji než dříve. Proč? Mají totiž méně kalorií a více vitamínů.

Jedna z nejzdravějších potravin světa - AVOKÁDO

Ne nadarmo patří avokádo mezi nejzdravější potraviny světa a řadí se mezi takzvané superpotraviny. V avokádu je totiž obsaženo tolik prospěšných látek, že hravě nahradí multivitamíny a doplňky stravy přírodní cestou.

Není žvýkačka jako žvýkačka

Příznivý vliv žvýkaček na stav ústní dutiny je především díky reklamám všeobecně znám. Ne každý si však uvědomí, že i u žvýkaček, ačkoliv je nepolykáme, je stejně jako u jiných potravin potřeba sledovat jejich složení. A ještě méně je známo, že existují přírodní žvýkačky, které prospívají nejen ústní dutině, ale i našemu zažívání.

Už jste ochutnali ovoce štěstí?

Kustovnice čínská neboli Goji se pěstuje v Číně, Japonsku a Koreji. Již po staletí je používána v čínské medicíně. Jemně nasládlé plody Goji obsahují 18 druhů aminokyselin (fenylalanin, taurin a další), 21 stopových prvků jako je třeba zinek, železo nebo selen a vitamíny B1, B2, B6 a E. Její účinky mají vliv na dlouhověkost, vitalitu a údajně i sexuální potenci. V Himalájích, kde se Goji konzumuje od nepaměti, se jí přezdívá ovoce štěstí.

Snídejte zdravě a chutně

Často se říká, že snídaně je základem stravy. Den bez snídaně je tedy pro naše tělo něco jako dům bez základů. Pokud vynecháme to nejdůležitější, těžko můžeme očekávat nějaké výsledky. Většina těchto notorických (ne)jedlíků se vymlouvá na to, že na snídani nemá čas. Ve finále to ale dopadne tak, že později snědí, na co přijdou.

Mrkev a jablko

Mrkev a jablko je poměrně známá kombinace. Ať už se jedná o různé variace salátů, dezerty nebo nápoje. Proč jsou ale tyto dvě potraviny společně tolik oblíbené a jak prospívají našemu tělu? I zdánlivě obyčejné věci mohou být pro náš organismus neobyčejně dobré.

Zdravé mlsání po celý rok

Oříšky vypadají skvěle nejen na stole, ale také dobře chutnají. Jsou velmi prospěšné našemu zdraví a na výběr máme z několika druhů, které se liší nejen chutí, ale také svými účinky. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny.

Ghí a Ghítela – nový pomocník v kuchyni?

Quinoa, chia semínka, chlorella, ghí… O kolik byl náš jídelníček chudší, než se na trhu objevily tyto a jiné superpotraviny. Sláva některých vylétne a zase zapadne, jiné si ve spížích své stálé místo najdou. Mezi takové zcela jistě patří ghí neboli klasické přepuštěné máslo.

Hlíva ústřičná a její působení na náš organismus

Je už obecně známo, že většina našich zdravotních potíží souvisí se stresem doma nebo v zaměstnání, s nevyváženou stravou a z toho vyplývajícího nedostatku živin, jako jsou minerály a vitamíny.

Víte jak správně skladovat pečivo?

Pokud je pečivo správně připravené a upečené, dá se považovat za velice trvanlivou potravinu. Ovšem pokud se špatně skladuje, nevydrží déle než jeden den po upečení. Ideální variantou je samozřejmě kupovat si každý den pouze čerstvé pečivo v množství, které sníme okamžitě, ale na to v dnešní uspěchané době většině lidí nezbývá čas… Jak tedy docílit toho, aby vám pečivo vydrželo co nejdéle čerstvé, je lepší papírový obal anebo igelitový sáček, má být v lednici anebo raději venku a co s pečivem udělá jeho zmražení?

Česnek a zázvor při nachlazení pomohou

Česnek a zázvor jsou přírodní všeléky, které pomáhají zbavit naše tělo celé řady zdravotních neduhů. Jejich kombinace se osvědčila v boji proti nachlazení, chřipce a při zažívacích obtížích.

Proč je Ghí ideální při dietách?

Snažíte se jíst zdravě, ale ještě se vám nepovedlo najít ten správný tuk, který by byl zdravý a zároveň ochránil vaše jídlo před přepalováním. Nezoufejte a poznejte Ghí, které dodá vašemu jídlu jedinečnou chuť a je vhodné téměř při každé dietě.

Manukový med: Zlatý elixír

Med už patří téměř do každé domácnosti. Někdo má rád klasický květový, jiný dává přednost lesnímu. Ovšem není med jako med. Představte si takový, který má několikanásobně silnější účinky než medy běžně dostupné. Takový med vážně existuje a vyrábí se z keře Manuka.

Originální dárek: Zdraví a rovnováha

Chcete darovat svým nejbližším originální dárek, ale jste s fantazií v koncích? Letos už nemusíte vymýšlet nic složitého a lámat si hlavu s kvalitním nápadem. Dejte pod stromeček, zdraví, rovnováhu, štěstí nebo vitalitu.

V čem jsou superpotraviny super?

Poslední dobou se pojem superpotravina hodně rozšířil. Mnoho lidí ale stále neví, v čem jejich význam spočívá. Pojďme se podívat na to, proč jsou tyto potraviny super.

Chia semínka pro zdraví i krásu

Zdravá strava je základem správného životního stylu. Potraviny, které jsou výživné, zdraví prospěšné a navíc nám pomáhají udržet si váhu, jsou proto velmi ceněné. Když jsou ještě k tomu BIO, stávají se ideálními potravinami, které si snadno získají místo v naší kuchyni. Mezi takové patří i Chia semínka.

Kokosový olej – zdravý pomocník v kuchyni i v koupelně

Kokosový olej je potravina vyrobená z jader zralých kokosových ořechů. Byl po staletí používán pro tradiční kuchyni i péči o pokožku a vlasy.