Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Mlsat se dá i zdravě

Asi není člověka, kterého by občas nepřepadla chuť na něco sladkého. Nadměrný příjem cukru však škodí nejen naší postavě a zubům, ale celému organismu. Vybírejte proto sladkosti, které pro vás budou mít i jiný přínos než potěšení ze sladké drogy.

Při výběru je dobré soustředit se na nižší obsah cukru případně absenci cukru bílého, a také na to, zda výrobek obsahuje celozrnnou mouku. Jestliže vám chuť čistě celozrnného pečiva nevyhovuje, vybírejte alespoň takové, které mají vyšší podíl celozrnné mouky než mouky bílé. Celozrnná mouka je totiž výživnější a obsahuje i vitaminy. Navíc má nižší glykemický index, takže se cítíme déle zasyceni. Obsažená vláknina také příznivě působí proti onemocnění cév, srdce nebo tlustého střeva, pomáhá při zažívání a při pročišťování střevní mikroflóry a snižuje také hladinu cholesterolu.

Multipack sušenek

Většina tolik oblíbených pochoutek obsahuje velké množství bílého cukru a dokonce i soli.  Tyto dvě suroviny, které slouží jako nosič chuti, jsou totiž velice levné. A také je dokázáno, že se na ně vytváří závislost. Tak proč si za málo peněz neudělat věrné, závislé konzumenty? Naštěstí ale existují i zodpovědní výrobci dbající na to, aby dodávali svým spotřebitelům takové produkty, které jim nebudou škodit a dokonce mohou i prospět. 

Víte, co jíte

Původně rodinná společnost Rej z jižních Čech vyrábějící sušenky a kukuřičné křupky patří mezi takové, které si za kvalitou svých výrobků stojí. Recepturu pečlivě připravuje a upravuje ve spolupráci s výživovými odborníky. Jejich mottem je Víte, co jíte, což bohužel u mnoha výrobců není pravidlem. Nevhodné přísady bývají skryty pod různými odbornými názvy či kódy, a tak běžný spotřebitel téměř nemá šanci se celého složení dopátrat. Obecně lze doporučit takové výrobky, které mají co  nejjednodušší a nejsrozumitelnější složení. A pak samozřejmě dbejte na pořadí, protože suroviny musí být seřazeny sestupně podle množství obsaženého ve výrobku.

Sušenky posvěcené výživovým poradcem

Společnost Rej svůj sortiment neustále rozšiřuje a upravuje podle nejnovějších poznatků o výživě. Mezi letošní novinky patří například Pomerančové grahamové sušenky s chia semínky. Na jejich receptuře se podílel uznávaný výživový poradce s více než dvacetiletou praxí Ing. Petr Havlíček. Tento odborník neradí klientům pouze jak zhubnout, ale zejména je učí znát a chápat své tělo a díky tomu následně odolávat nástrahám konzumního života.

Pomerančové s chia semínky

Máte velikou rodinu a potraviny u vás mizí závratnou rychlostí? Pak už jste si určitě zvykli nakupovat ve velkém. Také produkty Rej máte možnost zakoupit ve výhodném multipack balení.  V momentální akční nabídce tak za 790 Kč získáte výrobky v hodnotě 950 Kč. Pokud víte, že velké balení nespotřebujete, nemáte pro něj doma místo anebo chcete výrobky Rej jenom vyzkoušet, seženete je v obchodním řetězci Globus a v prodejnách zdravé výživy. A když se rozhodnete vyzkoušet jen sušenky, můžete také zakoupit multipack, který obsahuje šest druhů sušenek. Kompletní sortiment za výhodné ceny pak najdete ve specializovaném e-shopu společnosti www.rejfood.cz.