Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Akné není doživotní diagnóza

Někdo má pleť bez chybičky, aniž by se o ni nějak zvlášť staral, někdo jí věnuje spoustu času, ale stejně je nehezky posetá akné. Kdo patří mezi ně, ví, jak složitá je cesta k čisté pleti. Když zvolíte tu správnou, k cíli nakonec dojdete.

Nesahat, prosím
Nepříjemné pupínky se během života vytvořily většině z nás – v období puberty postihují až 85 % lidí. Většinou akné samo díky srovnání hormonální hladiny odezní, ale některým vydrží i po třicítce. Kromě hormonů má na akné vliv také stres, některé léky, špatná strava, ale také bakterie. U mnohých je akné dané dědičností.

Častým nešvarem těch, kterým se pupínky tvoří, je jejich vymačkávání. Tím se sice zbavíte jednoho pupínku, ale zaděláte si na mnoho dalších – roznášíte tak totiž bakterie, které způsobují záněty v ucpaných pórech. Akné se tak postupně zhoršuje, až na ně nezabírá téměř nic.

Antibiotika jako poslední možnost
Ten, kdo s akné skončí u lékaře, často dostane antibiotika. Používají se tetracyklinová antibiotika buď v podobě krému, nebo ve formě pilulek. Léčba je však poměrně dlouhá a má nežádoucí účinky.

Mnoho žen řeší dilema, zda se pro zlepšení stavu pleti vzdát make-upu, anebo ho naopak používat co nejčastěji, aby tak potíže alespoň částečně zakryly. Potíží je, že bakterie zhoršující stav akné se drží v houbičce k nanášení make-upu. Ty se při aplikaci roznášejí po obličeji. Proto před použitím make-upu pleť dokladně vyčistěte a houbičku často měňte.

Akné neničí jen pleť, ale i psychiku
Lidé, které akné nikdy netrápilo, asi nedovedou pochopit, že původně zdravotní problém může vyústit v psychické potíže, končící až depresemi. Nenechte svůj stav zajít tak daleko a vyzkoušejte kůru pomocí švýcarského přírodního přípravku ActiMaris, který léčí pomocí mořské vody, tzv. singletového kyslíku a ionizované zásadité vody.

ActiMaris zničí bakterie a kvasinky
Důležité je nepodcenit vyčištění pleti: podle závažnosti akné zvolte buď ActiMaris roztok Forte, nebo Sensitiv. Když je pokožka čistá, naneste přímo na jednotlivé vřídky (nebo celou oblast výsevu) 2–3 mm ActiMaris Gelu. Gel asi 4 až 5 hodin vysychá a celou dobu vysušuje a zatahuje pupínky. Jeho přítomnost můžete poznat pomocí malých krystalků soli, které na pleti ulpívají – není to na závadu, protože mořská sůl má hojivé účinky a dodává pleti potřebné minerály. Když s kůrou začínáte, aplikujte ActiMaris co nejčastěji – ideálně 3x denně, nebo alespoň ráno a večer.

S úspěchem otestováno
Osmnáctiletý Pavel se s akné trápí už pár let, takže k testování přípravku ActiMaris přistupoval s nedůvěrou. Spíše ze zvědavosti používal ActiMaris dvakrát denně. K jeho překvapení se akné začalo zlepšovat už po prvním týdnu používání. Podobné zkušenosti mají i další uživatelé. Podle ankety by 98 % lidí, kteří vyzkoušeli ActiMaris, doporučilo používání ostatním.

Jana 29 (Chomutov) AKNÉ

Produkty Actimaris jsem používala na akné 2x denně a to ráno a večer. Trpím akné hlavně v oblasti krku a výstřihu, je to opravdu problematické hlavně v teplejším období. Je to problém, který mě nechce dovolit v létě nosit tílko. Po 14ti dnech jsem viděla jasné výsledky, akné začalo vysychávat a začalo se hojit.

75 % ceny uhradí zdravotní pojišťovna
ActiMaris gel i ActiMaris sensitiv roztok si můžete nechat předepsat od lékaře, pak jsou ze 75 % hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami. ActiMaris seženete ale i bez lékařského doporučení v lékárnách, kde bývá skladem či na objednání do druhého dne. Koupit lze také na webových stránkách společnosti, kde jsou v nabídce i výhodná balení.