Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

ActiMaris: přírodní a bezbolestná dezinfekce

Kůže je naším největším orgánem. Její nejdůležitější funkcí je ochrana: kůže je bariérou před vniknutím mikroorganismů. Proto když se na kůži objeví nějaká porucha, je důležité ji řešit co nejdříve.

Nejčastější příčinou, proč do kůže vniknou mikroorganismy, je její mechanické poškození: například oděrky, popálení, puchýře, to vše naruší přirozenou obranyschopnost pokožky. V neléčené ráně pak může vzniknout zánět a z původně malého zranění je bolestivá a vleklá záležitost.

První pomoc
Abyste snížili riziko vzniku infekce, ošetřete ránu co nejdříve. K dezinfekci se skvěle osvědčil švýcarský přírodní roztok ActiMaris. Roztok ránu vyčistí a podpoří proces hojení. Zároveň snižuje případný zánět. Čerstvou ránu opláchněte roztokem, v případě potřeby vyčistěte také mechanicky (například vatovým tampónem navlhčeným v roztoku).

Když je rána čistá, naneste na ni 1–2 mm ActiMaris gelu na hojení. Ten pak nanášejte pravidelně 2x až 3x denně do úplného zhojení. Kromě dezinfekce a urychlení hojení gel také podporuje tvorbu nové tkáně a zlepšuje vzhled jizvy. Roztok ActiMaris Sensitiv nebo Forte (na neléčící se rány) a Gel na hojení obsahují vysoce-energetický aktivní kyslík, mořskou sůl s 80 minerály a ionizovanou zásaditou vodu. Můžete ho použít na podrážděnou a citlivou pokožku a dokonce také na sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Díky zcela přírodnímu složení je vhodný i pro děti a kojence. Zvlášť u malých pacientů oceníte, že aplikace je bezbolestná, přípravek neštípe ani nepálí.

Lucka 28 (Libochovice) ODŘENINY

Vyzkoušeli jsme produkty na synovi (6 let), a mohu jen doporučit, nosíme pořád sebou, konečně jsme se zbavili ubrečených scén, že desinfekce pálí. Teď ošetřujeme ranky s radostí, dokonce si je Honzík chce desinfikovat sám. Za nás můžeme jenom doporučit, je to skvělý pomocník v domácnosti.

Pozor na nenápadné plísně
Další příčinou kožních potíží jsou plísně. Na kůži, ale i nehtech či vlasech se nejčastěji usídlí tzv. dermatofyta, která se živí rohovějícími kožními buňkami. Kožní kandidózy jsou zase způsobené kvasinkami. V obou případech je důležité nepodcenit zdánlivě nevýznamné změny, jako jsou třeba suchá nebo zrohovatělá místa na kůži či změna barvy či struktury nehtů. Právě to může být známka přítomných plísní.

Přírodní ničitel bakterií, virů a plísní
I na plísňové potíže ActiMaris pomáhá. Obsažený singletový kyslík je totiž jedním z nejúčinnějších baktericidních a virocidních činidel. Singletový, nebo také aktivní kyslík se vyznačuje velkým množstvím energie. Při kontaktu s ránou okamžitě spustí reakci tak, že na sebe začne vázat elektrony z membrán bakterií, virů a plísní. Tím ničí strukturu celých mikroorganismů. Na rozdíl od antibiotik a antimykotik nemají bakterie a viry proti singletovému kyslíku účinnou obranu a nezvniká na něj resistence.

Čím dříve s léčbou za pomoci přípravků ActiMaris začnete, tím větší šanci máte na uzdravení bez léčby antibiotiky, antimykotiky nebo kortikoidy, která se zpravidla neobejde bez vedlejších účinků.