Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Skořice pro naše zdraví

Milujete podmanivě sladkou vůni skořice? Ochuťte jí své jídlo nebo pití alespoň dvakrát do týdne. Konzumace skořice má totiž blahodárný vliv na naše duševní i fyzické zdraví, sexuální zdraví nevyjímaje.

Foto: Sxc.hu

Koření a balzám na duši

Skořice, kůra stromu skořicovník, je orientální koření se silným aroma, které nachází široké uplatnění v celosvětové kuchyni. V české kuchyni skořicí dochucujeme především sladká jídla, ale v arabské kuchyni se toto koření přidává také do masitých pokrmů. Skořice působí blahodárně na naši psychiku, neboť pomáhá uvolňovat napětí a předcházet depresím. Ne náhodou se proto skořice přidává do masážních olejů. Protože skořice rovněž patří mezi afrodiziaka, je velice oblíbenou součástí erotických masážních emulzí. Podle řecké mytologie se právě ze skořice připravovaly nápoje lásky.

Skořice pro zdraví

Skořice pomáhá předcházet celé řadě zdravotních neduhů a některé z nich dokáže dokonce úspěšně léčit. Skořice v prvé řadě podporuje léčbu nemocí z nachlazení, léčbu infekce močového měchýře a pomáhá zmírňovat žaludeční i zažívací obtíže. Kromě toho její konzumace posiluje imunitní systém. Skořice má rovněž analgetické účinky, v kombinaci s medem pomáhá tlumit bolest zubů.

Zhubněte se skořicí

Schopnosti skořice oklamat naše smysly lze využít také při redukčních dietách. Ti, kdo se marně snaží zhubnout, protože se nedokážou vzdát sladkého potěšení, si mohou pochutnat na dezertech a našlehaném kapučínu bez přídavku cukru, neboť onu sladkou iluzi jim navodí právě vůně skořice. Nehledě na to, že skořice brání usazování nadbytečného tuku v těle, a zároveň dokáže rozproudit krev v žilách, a urychlit tak látkovou přeměnu. Díky tomu pomáhá i v boji proti celulitidě. V tomto případě účinky skořice posílíte konzumací citrusových plodů.Čtěte na Medicínu:

Druhy stresu, které na nás působí

Deprese, nemoc této doby

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Babské rady na nachlazení