Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Foto: Sob Nábytek

Pro zdraví i duševní pohodu

Dřevo pozitivně ovlivňuje lidské zdraví nejen pro stránce fyzické (neboť je zdravotně nezávadné a neobsahuje žádné toxické látky), ale především po stránce psychické. Přátelská atmosféra interiéru provoněného skutečným dřevem, nikoli jeho alternativami v podobě dýhy, lamina, anebo překližky či dřevotřísky, je v tomto ohledu nenahraditelná, a to nejen vzhledem, ale také svou vůní.  

Nehledě na to, že nábytek či dřevěné obklady vyráběné z těchto levnějších substitutů v sobě obsahují lepidla, laky a další chemikálie, jejichž vdechování může mít nepříznivý dopad na naše zdraví. Vraťme se proto zpět ke dřevu.  

S trochou nadsázky můžeme říci, že dřevěný interiér je součástí přírody, podobně jako les.

Dřevěná kuchyně
Foto: www.SobNabytek.cz

Zdravý domov s nádechem přírody

Další předností dřevěného masivu ve srovnání s ostatními materiály je jeho dlouhá životnost. Dřevěný nábytek z masivu se dědí z generace na generaci, protože umí stárnout. Jeho krása mnohdy vynikne až po mnoha letech používání.

Kupříkladu borové dřevo získá časem překrásnou patinu.

Naproti tomu často zmiňovanou nevýhodou dřevěného nábytku je jeho vysoká cena. Jako nejčastější protiargument se uvádí právě dlouhá životnost, nicméně dřevěný nábytek nemusí být drahý. Záleží na tom, z masivu které dřeviny je vyroben, stejně jako na jeho výrobci.  Nabídka dřevěného nábytku z českých i exotických dřevin je velmi bohatá. Kdo touží po zdravém domově s nádechem přírody, má na výběr i z dalších přírodních materiálů, jako je ratan, mořská tráva, anebo bambus.                  Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Dlouhodobá únava může být příznakem různých nemocí

Deprese, nemoc této doby

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek