Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek

Máloco je pro naše zdraví tak důležité jako kvalitní spánek. Příjemný proces, během kterého se naše tělo regeneruje, aby mohlo načerpat energii ke svému správnému fungování. Kvalitu našeho spánku ovlivňuje nejen prostředí, ve kterém odpočíváme, ale i volba postele a doplňků, v neposlední řadě také povlečení.

Než půjdete spát
Abychom ráno vstávali příjemně odpočatí, měli bychom věnovat pozornost zásadám pro zdravý spánek. Než půjdete spát, v místnosti vyvětrejte, ať máme během noci dostatek kyslíku.

Dvě hodiny před spánkem nejezte žádná těžká jídla, čtyři hodiny před spánkem nepijte nápoje s obsahem kofeinu.

Co naopak navozuje dobrý spánek, to je sklenka piva či vína, vůně levandule, anebo uvolňující koupel. Naproti tomu náročná fyzická aktivita před spaním, například cvičení v posilovně, Vám může natolik rozproudit krev, že nebudete moci usnout.

Volbu postele nepodceňujte
Neméně důležitá je volba postele, především správné matrace. Volba matrace záleží především na naší hmotnosti, obecné pravidlo zní čím vyšší váha, tím vyšší tuhost matrace. Matrace se vyplatí kupovat ve specializovaných obchodech nebo spánkových studiích, kde vám individuálně doporučují optimální řešení. Nezapomínejte, že životnost matrace se pohybuje kolem 7 let. Poté matrace dostatečně neplní svou funkci – zajišťovat oporu tělu během spánku.

Povlečení Stella-Ateliers se vyrábí z bavlněné suroviny nejvyšší kvality – z egyptské bavlny.

Na kvalitě povlečení záleží
Co se dále nevyplácí podceňovat, to je volba ložního prádla. Stejně jako si vybíráme kvalitní oblečení, které nosíme přes den, měli bychom být také v noci ve společnosti kvalitních, nejlépe přírodních materiálů. Povlečení by mělo být příjemné na dotyk, dobře sát pot a nezpůsobovat nežádoucí alergické reakce. Povlečení Stella Ateliers patří mezi nejkvalitnější na trhu, neboť se vyrábí z bavlněné suroviny nejvyšší kvality – z egyptské bavlny. Jeho další výhodou je dlouhodobě krásný vzhled a brilantnost barev. Spojení vynikajících užitných vlastností je zárukou zdravého spánku po mnoho dlouhých sezón.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Dlouhodobá únava může být příznakem různých nemocí