Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Česnek a citron posiluje imunitu a čistí organismus

Česnek a citron jsou dva plody, které prospívají našemu zdraví. A k čemu slouží jejich vzájemná kombinace? Nápoj připravený z česneku a citronu posiluje imunitu a čistí organismus. Přinášíme návod, jak si ho podomácku vyrobit.

Foto: Pixmac

Síla česneku a citronu

Česnek je významný antioxidant a přírodní antibiotikum v jednom. Kromě toho obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. Citron je bohatým zdrojem vitamínu C a čistí játra. Když se síla obou plodů spojí, získáme vynikající prostředek na posílení imunity nebo lék proti nachlazení či chřipce. A jak si tento prostředek připravit? Zde je recept.

Do hrnce nalijeme čerstvě vylisovanou šťávu z jednoho citronu. Přidáme šťávu z jednoho velkého stroužku česneku. Směs zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10 minut odstát. Dle chuti osladíme medem. Nápoj pijeme v závislosti na našem zdravotním stavu. Pokud trpíme nemocí z nachlazení nebo chřipkou, popíjíme 3x denně jeden šálek. Jako prevence nákazy postačí 1 šálek jednou denně.

Jak zbavit klouby usazenin

Česnek a citron se rovněž používá k očistě kloubů od solí a dalších usazenin, odvápnění krevního řečiště a pročištění organismu. Přímo k těmto účelům se vyrábí speciální tinktura z česneku, citronu a čistého alkoholu. K výrobě 1 dávky tinktury potřebujeme 2 česneky, 5 citronů, 1 dcl grapy nebo slivovice a 1 l vody. Paličky česneku oloupeme a rozdělíme na stroužky. Citrony omyjeme (měly by být z produkce ekologického zemědělství) a nakrájíme na kostky. Obě ingredience smícháme, rozmixujeme, přelijeme vroucí vodou, necháme krátce probublat, přidáme alkohol, necháme vychladnout a slijeme do lahve. Každý den po obědě užíváme 2 polévkové lžíce po dobu 7 týdnů s jednotýdenní pauzou uprostřed kúry. Opakujeme dvakrát do roka, nejlépe na jaře a na podzim.Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Červené víno a zdraví

Bolesti břicha, kdy se začít bát?

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek