Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

arganovy olej
Olej z jader vzácného stromu

Arganový olej se vyrábí z Argánie trnité, což je vzácný strom, který roste výhradně na území Maroka. Plody podobající se olivám v sobě ukrývají tvrdé pecky. Rozbitím těchto pecek získáme arganová jádra, přírodní surovinu používanou k výrobě jednoho z nejcennějších olejů světa.

Elixír mládí a krásy
Arganový olej je již od nepaměti považován za elixír mládí a krásy. Díky svému jedinečnému složení zpomaluje proces stárnutí, vyhlazuje vrásky na obličeji, rozjasňuje a hydratuje pleť. Je vhodnou alternativou denního krému pro všechny typy pleti. Suché pokožce dodává potřebou hydrataci, zatímco mastnou pleť pomáhá zbavovat nadbytečného mazu. Arganový pomáhá také při léčbě ekzémů i akné, neboť má vysoké antiseptické účinky. Protože arganový olej příznivě ovlivňuje i lymfatický systém, a napomáhá tak účinnějšímu odbourávání škodlivin z těla, používá se na masáže proti celulitidě, jejíž projevy pomáhá redukovat.

Tajemství vzácného oleje
A co vlastně arganový olej obsahuje? Jaké složky stojí za účinky tohoto elixíru? Těmi nejdůležitějšími jsou omega 6 a 9 nenasycené kyseliny, vitamín E a antioxidanty. Právě omega 6 a 9 nenasycené kyseliny redukují vrásky. Kromě toho snižují hladinu cholesterolu v krvi a pomáhají tak předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Další složka, vitamín E přispívá nejen ke zdraví pokožky, ale i vlasů a nehtů. A konečně antioxidanty chrání pleť před negativními vlivy prostředí a udržují ji hydratovanou.

Araganový olej v kuchyni
Na arganovém oleji si nepochutná pouze naše pleť, neboť jeho jemně oříškovou chuť dokáže ocenit i náš mlsný jazýček. Přidává se především do salátů a marinád. V kulinářské gastronomii se však používá jiný druh araganového oleje než v kosmetickém průmyslu. Blahodárný vliv pro naše zdraví a krásu mají však oba.Čtěte na Medicínu:

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Omlazující účinky kosmetiky z arganu