Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Medicína

Dietní chyba nebo závažný problém?

Trápí vás dlouhodobě nepříjemný pocit v oblasti žaludku? Bolest, která se objevuje po jídle, ale i když jste hladoví, máte nafouklé břicho jako balon a sotva udržíte ve společnosti říhnutí?

Hrozí nedostatek veřejných peněz ve zdravotnictví. Zdravotnické firmy by se měly naučit hospodařit.

V českém zdravotnictví hrozí v příštích letech nedostatek peněz. Veřejným financím dal „covid“ pořádně zabrat. Všechno zlé je však k něčemu dobré – možná se urychlí potřebné systémové změny. Ty by mohly pozitivně ovlivnit nejen stav financí veřejného zdravotnictví a úroveň služeb pojištěncům, ale také cash flow zdravotnických firem, pro které je veřejný sektor zdravotnictví hlavním odběratelem.

Proč zrovna já musím mít křečové žíly?

Za vznikem křečových žil stojí až z 80% dědičnost. Ženy mají k jejich vzniku větší náchylnost než muži, to je dáno vlivem hormonů.

Kolik inkontinenčních pomůcek hradí pojišťovna

Postihne-li vás nežádoucí únik moči, s největší pravděpodobností se dříve či později ocitnete v ordinaci lékaře. Prvotní šok, proč zrovna vám se to přihodilo, vystřídá realita, která vás donutí přistoupit k okamžitému řešení.

3 důvody, proč svěřit zuby stomatologům z Brandeis Clinic

Sehnat kvalitního zubaře je v dnešní době umění. V případě Brandeis Clinic je Vám k dispozici stomatologická péče na nejvyšší možné kvalitativní úrovni. Níže jsme pro Vás vybrali 3 důvody, proč byste měli i Vy svěřit péči o Váš chrup stomatologům z Brandeis Clinic.

Zelený Anděl nabízí přírodní cestu ke zdraví

Nikdy v minulosti jsme neměli na výběr z tolika farmaceutických výrobků jako dnes. Lékárny dnes najdeme na každém rohu, v každém nákupním centru. Kromě léčiv z uměle vyrobených látek se naštěstí čím dál více začínají pulty v lékárnách plnit i přírodními přípravky.

Prevence je základ péče

Pozdě zubaře honit, když vás bolí chrup. Raději choďte na pravidelné prohlídky k dentální hygienistce a ušetříte si nemalé obtíže i finance.

Jak se vyhnout komplikacím po laserové operaci očí?

První laserová operace byla uskutečněna již v roce 1987. Tenkrát to bylo ještě na slepém oku. Netrvalo ovšem dlouho, než přišel absolutní boom v této medicíně. Od té doby se technologie stále vyvíjely a bylo možné dělat stále větší „zázraky“. Nyní už metod operací očí existuje více druhů a medicína je tak daleko, že dokáže vyřešit opravdu mnohé potíže. Jak ale předejít nepříjemným komplikacím, které mohou být i dlouhodobé?

Dvě tváře cholesterolu

Nedávné průzkumy ukázaly, že užívání léků na cholesterol zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. Lidé však začínají být za své zdraví více zodpovědní, a protoh čím dál častěji hledají i další, šetrnější cesty, jak tomuto problému dát jednou provždy sbohem!

C.I.C. metoda – cesta ke zdraví třetího tisíciletí

Konečně se zrodila metoda, která vychází ze skutečných kořenů zdravotních potíží a nemocí. Tato metoda začíná tam, kde klasická medicína končí. Je to metoda holistická (holos-celý), to znamená, že se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu.

Co ohrožuje naše plíce…

Stav plic, průdušek a horních cest dýchacích velmi souvisí s psychickými silami člověka i s jeho psychickou odolností. Vždyť v plicních sklípcích, v nejjemnějších plicních strukturách, dochází k okysličování krve, a tedy navázání kyslíku vdechnutého ze vzduchu na hemoglobin, součást červených krvinek.

Znáte lapacho a jeho účinky?

Lapacho je exotický strom rostoucí na území Jižní Ameriky, z jehož vnitřní kůry si zdejší obyvatelé již v době říše Inků připravovali léčivý čaj téhož názvu. A proti jakým neduhům jej Inkové používali? Jaké má lapacho účinky a jaká je jeho úloha v současném léčitelství?

Tradiční čínská medicína aneb je nutné vše řešit léky?

My Češi jsme zvyklí řešit všechny své bolesti či nemoci léky. Ať už jde o bolest hlavy, na kterou nejlépe pomáhá známý růžový prášek nebo pálení žáhy, při němž téměř okamžitě saháme po Anacidu. Proč to tak vlastně je?
1