Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Organismus

Víme, jak na rychlé hojení ran a zánětů!

Drobná poranění, kousnutí hmyzem, opary, afty, akné a další malé i větší nepříjemnosti k životu bohužel patří. Naštěstí existují prostředky, které s nimi dokážou zatočit! Gel a roztoky ActiMaris s mořskou solí, ionizovanou vodou a aktivním kyslíkem to umí rychle, a dokonce bez chemických přísad.

DNY SLUNCE aneb ZDARMA vyšetření od lékáren BENU

DBEJTE O SVÉ ZDRAVÍ! I SLUNÍČKO MŮŽE BÝT NEPŘÍTEL.

Chybí vám energie? Možná jen nevětráte

Větráte si svůj byt pravidelně? Pokud ne, měli byste s tím nejspíš začít. Pravidelná výměna vzduchu v místnosti prospívá nejen našemu zdraví, ale dokonce i zlepšuje soustředění a podporuje energii.

Co dělat, aby trávení fungovalo správně jak má

Pro to aby vaše trávení správně fungovalo, není třeba razantních změn jídelníčku ani diet. Základem je vyvážená strava, což znamená, že příjem musí alespoň zhruba odpovídat vašemu výdeji energie a strava musí být různorodá.

Lactobacily pomáhají proti tříměsíční kolice

Tříměsíční kolika, která trápí až 30% všech novorozených miminek, patří mezi nejčastější diagnózy v pediatrické praxi. Nejvíce rizikovou skupinu tvoří děti do 3 měsíců věku. Kolika sice ve srovnání s jinými zdravotními obtížemi nepředstavuje závažný zdravotní problém, dokáže však miminko pěkně potrápit.

Detoxikace – očista lidské paměti

Jistě jste si někdy kladli otázku, proč si nemůžete určitou věc zapamatovat, zatímco jiným to jde velmi snadno. A proč se někdo dobře učí cizím jazykům, ale vám to dělá potíže a stále začínáte od začátku. Také vám někdy dělá problém vzpomenout si na vhodné slovo? Ptáte se, proč je někdo vynikajícím kuchařem a dokáže zajímavě dochutit pokrmy, zatímco jiný jídlo obvykle překoření nebo přesolí?

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početí

Problémy s početím u lidí v produktivním věku, kteří netrpí neplodností, jsou nejčastěji připisovány nezdravému životnímu stylu – především přepracování, stresu a únavě. Čím dál více se hovoří také o nepříznivém vlivu dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce u žen. Je třeba si uvědomit, že neméně významným faktorem je i výživa.

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Jen deset procent onemocnění je dědičného původu, celých devadesát procent vzniká na základě postupného oslabování organismu, které je dáno způsobem života. Za civilizační choroby, jako jsou mozkové příhody, cukrovka, neplodnost a kardiovaskulární onemocnění, jsou přímo odpovědné volné radikály.

Menstruační kalíšek – zdravá alternativa tampónu

Moderní ženy nechtějí ve svém životě žádná omezení, ani co se týče pohodlí při menstruaci. Objemné vložky proto postupně nahradily tenčí vložky a také tampóny, díky nimž se příslušnice něžného pohlaví nemusí během svých dnů omezovat ani při sportu. Odvrácená strana mince však říká, že tampóny přináší jistá zdravotní rizika. Víte ale, že existuje alternativa spojující pohodlí a zdraví v jednom? Menstruační kalíšek.

Únava i ta jarní bývá mnohdy způsobena nedostatkem železa.

Stačí doplnit tu správnou formu železa a energie se rychle vrátí! Cítíte se po zimě neustále ospalé, jste pobledlé, máte kruhy pod očima, nemůžete se zbavit delší dobu nachlazení nebo máte prostě pocit „jarní únavy“ a oslabené imunity?

Pocení je zdravé, ale všeho moc škodí

Pocení je zdravé, ale říkejte to někomu. Zejména, když stojí vedle Vás v dopravním prostředku, anebo s Vámi sedí u stolu poté, co si zujete boty. Pokud se nadměrně potíte, nemusí to být příjemné ani Vám, ani lidem ve Vašem okolí. Co s tím? Když nepomáhá časté sprchování, používání deodorantů, ani běžných antiperspirantů, chce to efektivnějšího pomocníka. Prozradíme Vám, jak se jmenuje.

Zdravý životní styl by měl být základ

Každý z nás, alespoň někde hluboko v sobě, cítí, že by měl jíst zdravě, mít dostatek pohybu, ale i dostatek odpočinku, aby si udržel své zdraví a vitalitu až do vysokého věku.

Proč nám nadváha škodí?

Štíhlý, plnoštíhlý i baculatý, každý dobře ví, že nám nadváha škodí. Ale proč je tomu tak? Které orgány v lidském těle jsou nadváhou nejvíce ohroženy?

Množství kolagenu prozradí Váš biologický věk

Kolagen má pro lidský organismus neobyčejný význam, protože velkou měrou ovlivňuje biologické stáří a celkový vzhled. Tato souvislost je dána tím, že se množství kolagenu v těle s rostoucím věkem postupně snižuje. Nedostatek kolagenu se pak projevuje bolestí kloubů, zad, ztrátou pevnosti a pružnosti kůže, což vede ke vzniku vrásek. Jinými slovy ubývání kolagenu má za následek stárnutí naší pokožky i celého těla.

Hýčkejme si naše srdíčko

Pro mnoho z nás je srdíčko prostě nějaký orgán v těle, o kterém víme, že bez něj žít nemůžeme, ale neuvědomujeme si jeho činnost a že i ono by mělo být terčem naší každodenní péče o naše zdraví. Lidské srdíčko začíná tlouct mezi 5. - 6. tým týdnem v prenatálním vývoji a až do konce našeho života se nezastaví. Jedná se o dutý orgán, vazivově - svalnatý orgán o velikosti pěsti.

Toxické kovy a odstranění kovů z organismu

Kovy jsou látky, které provázejí lidstvo po celou dobu existence, tedy od počátku až do současnosti. Kovy jsou součástí země, bez přítomnosti kovů by nevzniknul život. Kovy rozlišujeme na alkalické, kovy alkalických zemin, přechodné kovy, ušlechtilé, kovy skupin železa, platinové kovy, Lanthanoidy, aktinoidy. Kovy se vyskytují v přírodě ve formě oxidů, sulfidů a vzácných mincovních kovů. Kovy se hojně využívají v průmyslu pro jejich dobré fyzikální vlastnosti a dobrou zpracovatelnost.

Prevence, proč je tak důležitá?

Nemám čas, mám moc práce. Teď nemůžu. Nic se nestane, když tam půjdu až příští rok. To jsou nejčastější odpovědi lidí, kteří vynechávají pravidelné prohlídky. Existuje spousta varovných příběhů pacientů, kteří se rozhodli nejít na lékařskou prohlídku, a následky byly katastrofální.
123