Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Organismus

Gumoví medvídci vaše klouby nespasí

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo má za sebou výměnu kyčelního kloubu, trpí artrózou anebo má jiné pohybové obtíže. „To je věkem“, mávnete nad tím nejspíše rukou, zvlášť pokud máte stáří ještě daleko. Potížemi s klouby ovšem trpí i mladší ročníky.

Vezměte si Mrtvé moře domů

Mrtvé moře je pro své léčivé a kosmetické účinky známo již odedávna. Je to především kvůli minerálům ve vysoké koncentraci, které obsahuje. Voda z Mrtvého moře je desetkrát slanější, než jakékoliv jiné moře na světě. Proč je ale natolik blahodárné a jak si ho můžeme užít i u nás doma?

Vyzkoušejte čerstvý rybí olej z Norska

Rybí olej evokuje u našich rodičů či prarodičů nepříjemnou vzpomínku na období po válce, kdy lidé potřebovali doplnit chybějící látky důležité pro správný vývoj. Spolknout lžíci rybího tuku vyžadovalo velké sebezapření. Dnešní přípravky už se ale naštěstí s chutí poválečného rybího tuku nemohou srovnávat a zjednodušil se i způsob podávání.

Nebojujte s menopauzou, zkuste medicinální houby

Provázejí vás nepříjemné příznaky menopauzy? Trápí Vás PMS nebo bolestivá menstruace? Přestaňte polykat chemii a vyzkoušejte medicinální houby. MycoMeno pomůže vašemu tělu zvládnout tyto hormonální stavy díky síle přírody.

Zásaditá péče v těhotenství a pro miminka

Na začátku každého lidského života stojí těhotenství matky. Těchto devět měsíců je obdobím velké radosti a zodpovědného očekávání. Je ale také obdobím možných problémů týkajících se zdravotního stavu nastávající maminky a zdravého vývoje miminka.

7 tipů na detoxikační přípravky, které si zaslouží pozornost

Zdá se, že kdo dnes nedetoxikuje, ten jako by nebyl. Z detoxikace se stal částečně i módní trend, který je skloňován ve všech lifestylových časopisech a televizních pořadech podobného rázu. Na detoxikaci však rozhodně není nic špatného, právě naopak.

Jak vůně ovlivňuje naše emoce?

Lidské tělo je téměř dokonalý stroj vytvořený přírodou. Aniž bychom si to uvědomovali, během minuty uvnitř nás dojde k tolika interakcím na buněčné úrovni, že kdybychom je vyjádřili číslem, nemálokdo by byl překvapen.

Houbami proti civilizačním chorobám: Chaga

Chaga neboli Inotus obliguus či rezavec šikmý je medicinální houba, která pochází z oblasti Ruska a Sibiře. Tato cizopasná houba patří mezi choroše do čeledi kožovitých. Pomáhá při léčbě mnoha patologických stavů a využívá se nejen v tradiční medicíně. Jaké jsou její vědecky prokázané účinky a pro koho je vhodná?

Nespíte? Zkuste medicinální houby: MycoSleep

MycoSleep může řešit problémy se spánkem, psychikou, úzkostí i strachy. Jaké další účinky nabízí MycoSleep a proč je vhodná právě pro vás?

Co jste nevěděli o doplňcích stravy?

Potravinové doplňky se stále více dostávají do našich domácností a snažíme si díky nim doplnit chybějící látky. Není žádným tajemstvím, že potraviny v dnešní době už nejsou to, co bývaly. Odkud se tedy tyto látky berou? Existuje vůbec doplněk, který opravdu plní svou funkci?

Ořech a oliva: Žádný recept na salát, ale potravinový doplněk

Když slyšíme kombinaci ořech a oliva, většina z nás si představí nějaký řecký salát. Není pochyb o tom, že by byl výborný, o salátu ale řeč nebude. Ořešák královský neboli Juglas regia a Olivovník, Olea europaea spolu tvoří doplněk stravy s úžasnými účinky.

Už znáte Manukový med?

O skvělých účincích a vlastnostech medu už slyšeli mnozí. Různé druhy, chutě a hlavně zdravější varianta slazení. Už jste ale slyšely o medu z keře Manuka?

Biomedicínský přístroj oslovil i George Clooneyho

Chcete odstranit celodenní únavu a stres během minut? Zrychlit učení o 40%, získat doživotně nadprůměrnou psychickou odolnost? Nebo se definitivně a rychle zbavit nespavosti a depresí? Vše je nyní možné.

ŽIVOT bez únavy! Život s ELÁNEM!

Podzim už s definitivní platností převzal vládu nad létem. Jestliže cítíte, že stejně tak rychle, jako se krátí dny, se snižuje také vaše energie a chuť do života, je potřeba uchopit tento problém pevně do svých rukou.

PODZIM s elánem! Podzim BEZ TOXINŮ!

Podzim je pro lidský organizmus náročné období. Neustále se musí vyrovnávat s nepříznivými okolními vlivy – špatné počasí, pokleslá nálada či stále kratší dny. Jestliže i vy postrádáte tolik potřebnou životní energii, je potřeba tento problém co nejrychleji napravit.

Simpsonovi skvěle chutnají, o mozek, imunitu i kosti se starají

Znáte to, nemoc dítěte Vám dokáže pořádně zkomplikovat plány. A většinou tehdy, kdy je to nejméně potřeba. Kondici dítěte a jeho zdravotní stav ovlivňuje životní styl a také jídelníček. Rodiče by měli dbát na pestrou, pravidelnou a zdravou stravu, dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a celkovou pohodu dítěte v přirozeném režimu. Je prokázáno, že díky smíchu a optimismu najdeme v krvi vyšší hladinu protilátek posilujících imunitní systém.

Houbami nejen proti rakovině: Maitake

Maitake, beraní hlava, lesní slepice či kumotake. Tento zázrak přírody má ve světě mnoho jmen. Více, než jmen, má však účinků. Tato úžasná, nenápadná houba, která parazituje na kmenech dubů, posiluje imunitu, zlepšuje obranyschopnost proti virům a dokonce pomáhá při léčbě onemocnění, jako je diabetes, osteoporóza nebo rakovina.

Med je nezbytný pro život. Co vše nám o něm prozradil včelař?

Med je sladká pochoutka mající nezastupitelné místo nejen ve světové gastronomii a lidovém léčitelství, ale také v kosmetice. Pomáhá předcházet vráskám i akné, hojí rány, zkrášluje a celkově regeneruje pokožku.

Objevte tajemství houby nesmrtelnosti: Reishi

Božská houba nesmrtelnosti – tuto přezdívku si právem vysloužila jedna z nejcennějších hub tradiční čínské medicíny Reishi. Její účinky na lidské zdraví, známé více než 4000 let, jsou vskutku mimořádné. Jaké účinné bioaktivní látky tato pozoruhodná houba vlastně obsahuje? A jak konkrétně našemu organismu prospívá?

Detoxikace pro ženy dle ajurvédské medicíny

Trápí Vás opakovaně vaginální mykózy, záněty, máte bolestivou menstruaci nebo trpíte po porodu sníženým sebevědomím? Kazí Vám sexuální prožitek nedostatečné zvlhčení sliznice nebo nedostatek touhy? Ajurvédská medicína zná recept na všechny ženské problémy. Využijte její moudrosti stejně jako asijské ženy.
123