Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Sychravé dny se nejlépe tráví v lázních

Dny, kdy moc nebývá počasí na pobyt venku, jsou ideální na výjezd do lázní. Prohřátí v sauně nebo na masáži přinese úlevu nejen tělu, ale i duši. A to nejen těm, kteří trpí bolestmi zad.

Naplánovat si pár dní v lázních na podzim se opravdu vyplatí. Nejen, že v této době bývají v některých hotelech pobyty levnější, navíc načerpáte energii, která vám pomůže, abyste během chřipkové sezóny zůstali fit. Jestliže se vám čas od času ozvou bolavá záda, začněte s tím rychle něco dělat. Nečekejte na novoroční předsevzetí, že s tím příští rok konečně něco uděláte. Proč dalších několik měsíců riskovat, že bolest přijde v tu nejméně vhodnou dobu (a která doba je pro bolest vhodná?). Když nepodceníte prevenci a řešení potíží se zády v počátku, vyhnete se tak dlouhodobým a bolestivým pohybovým obtížím.

Speciální metoda léčby bolesti zad

Lázeňské léčebné, preventivní i relaxační pobyty, aktivní odpočinek a relaxaci v krásném prostředí Františkových Lázní nabízí hotel Pyramida. Kromě těchto tradičních lázeňských atributů však Pyramida jako jediné místo v České republice nabízí něco navíc – netradiční léčbu bolestí zad pomocí MTT, Medicínské tréninkové terapie.

Speciální léčba zad

MTT je metoda navržená v Německu. Cvičení probíhá na dvou specializovaných přístrojích DynamiX-ICE a DynamiX-ILE. Princip MTT metody spočívá v tom, že přístroje fixují povrchové svalstvo tak, aby eliminovaly jeho zapojení do cvičení, a umožnily tak práci autochtonního, tedy toho nejhlubšího svalstva páteře. Toto svalstvo je součástí hlubokého stabilizačního systému. Pokud nefunguje, jak má, přebírají jeho funkci povrchově uložené svaly a dochází k nadměrnému zatěžování kloubů a páteřních vazů, což může vést k akutní či chronické bolesti zad a nestabilitě páteře. Aby nedošlo ke svalové nerovnováze, je součástí MTT metody i doplňkové cvičení povrchového svalstva.

Před samotným začátkem terapie projde klient důkladným vyšetřením, které odhalí přesnou lokaci potíží. Po celou dobu terapie je přítomen osobní terapeut, který dohlíží na správné provádění cviků. Účinnost metody je doložena výzkumy nejen v Evropě, ale také v USA.

Ten, kdo to nemá do Františkových Lázní daleko, může MTT terapii absolvovat ambulantně, pro ostatní je připraveno příjemné ubytování. Hotel Pyramida sestává ze dvou budov na kraji městského parku v přírodní klidné lokalitě. Hotelový komplex disponuje dvěma restauracemi, letní terasou s vyhlídkou do hotelové obory a vyhlídkovou střešní kavárnou v prosklené špičce hotelu. Ochutnat zde můžete českou i mezinárodní kuchyni.

Hotel Pyramida

Při plánování pobytu zvažte nákup celého balíčku služeb, což vám zpravidla ušetří dost peněz. Mezi nejoblíbenější v hotelu Pyramida patří relaxační balíčky Energie pro seniory a Beauty Queen. Ať už do Pyramidy vyrazíte na wellnessový pobyt, léčebný pobyt nebo za léčbou bolesti zad, rozhodně odjedete zpět domů odpočatější a uvolněnější.Čtěte na Medicínu:

Babské rady na imunitu

Toxické kovy a odstranění kovů z organismu

Proč nám nadváha škodí?

Netrpíte neurózou?

Zpříjemněte si podzim lázněmi!