Jak se provádí očista tlustého střeva
To, že je správná funkce tlustého střeva základním stavebním kamenem našeho zdraví, věděli naši předkové tisíce let před naším letopočtem, a proto věnovali pozornost pravidelné očistě tohoto orgánu. Jen pro zajímavost, první zmínky o klystýru pocházejí již ze staré Číny. Současná medicína však zná i efektivnější metodu, jak provést očistu tlustého střeva.
Význam očisty tlustého střeva
Očista tlustého střeva má blahodárné účinky na zdraví celého organismu, a to z toho důvodu, že ve stěně tlustého střeva se ukrývá majoritní část našeho imunitního systému. Když je střevo zanesené, nedokáže dostatečně chránit tělo před toxiny, následkem čehož trpíme únavou, kožními onemocněními, ale i závažnějšími zdravotními obtížemi, jako je vysoký krevní tlak, revma, různé alergie, záněty a rakovinné bujení. Očista tlustého střeva pomáhá těmto obtížím předcházet.
Tradiční a moderní metoda očisty
Tradiční metodou očisty tlustého střeva je klystýr, který můžete koupit buď jako vak nebo nádobku. Vak či nádobku naplníte vlažnou vodou, zavedete si do análního otvoru trubičku, napustíte si do střev tekutinu (obvykle půl litru až litr) a počkáte, jak nejdéle vydržíte (ideálně 10 až 15 minut), než se dojdete vyprázdnit. Voda vyplaví nečistoty ze střeva.
Klystýr bychom měli provádět alespoň jedenkrát do měsíce.
Moderní metodu očisty tlustého střeva představuje colonhydroterapie. Colonhydroterapie je šetrný výplach tlustého střeva, který se provádí pomocí přístroje odborným personálem za přítomnosti lékaře. Tato procedura zbaví tlusté střevo nečistot, které nedokáže odstranit běžný klystýr, a zlepší jeho funkčnost. Pro dostavení výsledků je nutné terapii několikrát opakovat.
Zdroj foto: ISIFA