Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Co máme vlastně pít při detoxikačních kůrách?

Voda je nejvhodnější k podpoře očisty těla

Už jsme si povídali o významu detoxikace, řekli jsme si o působení a způsobech očisty, ale ještě jsme si neřekli, které tekutiny jsou nejvhodnější k podpoření očisty těla. Voda, voda a zase voda... Myslíte si, že voda z vašeho kohoutku stačí? Nechci zde podceňovat kvalitu vody z kohoutku, protože to je jiné téma, ale pojďme se podívat, jakou vodu by jsme měli pít právě při detoxikační kůře a voda z kohoutku to určitě nebude i když je sebekvalitnější.

Lidské tělo je ze 72% tvořeno vodou, voda se nachází v kostech, v našem mozku, v játrech atd. Jen naše krev je z 90% voda.

Zdravý člověk by měl denně vypít 2-2,5 litru vody, ale... Obecně platí, že člověk by měl vypít 20-40 ml vody na 1 kg své váhy během 24 hodin, což je 2-3 litry. Např. člověk se sedavým způsobem života, tak jeho potřeba se pohybuje okolo 1 litru na den, pokud konzumuje převážně zeleninová či obilninová jídla s nízkým obsahem soli a naopak. Člověk se sedavým způsobem života, který konzumuje příliš slanou a sladkou stravu s malým obsahem tekutin a vysokým obsahem energie, či fyzicky pracuje a sportuje, potřebuje logicky vyšší příjem tekutin a každý by si měl najít ten svůj správný pitný režim.

U detoxikačních kůr je pitný režim velmi důležitý. Ať už držíme hladovku, půst, zeleninovou či ovocnou očistu, voda nám pomáhá vyplavovat z těla vše co do něj nepatří. Pokud budeme držet jakoukoliv formu očisty a nedodáme tělu dostatek tekutin, toxiny, kterých se chceme zbavit, tak zůstanou v těle. Tělo se zbavuje toxinů potem, močí a stolicí. Toxiny se musí vyplavit ven!

Detoxikační nápoj

Voda vyplavuje z těla jedovaté látky a soli.

Pití pitné vody z kohoutku není při detoxikační kůře vhodné a hned se pokusím vysvětlit proč? Nic proti svědomí vědců, kteří se nás snaží přesvědčit o neškodnosti průmyslových látek, které se v pitné vodě z kohoutku objevují. Chlor a různé sloučeniny chlóru jsou agresivní bělící chemikálie a pokud jde chlór z vody cítit, tak se dostává do našeho zažívacího traktu takové množství, které dokáže zabít pro nás potřebné a užitečné bakterie, oloupí nás o důležité vitamíny, které v nás tyto bakterie produkují v náš prospěch. Dále se v pitné vodě objevují anorganické látky, fluor, antibiotika, soli a další jiné látky.

Pokud chceme tělo vyčistit, potřebujeme čistou 100% přírodní vodu, tedy čistý vodík a kyslík. Tuto vodu je možné získat pouze dvěma způsoby a to: 1. z čerstvé, organicky vypěstované zeleniny a ovoce, 2. z vody vyrobené destilací.

Tajemství zdraví spočívá ve vnitřní čistotě. Aby byl člověk zdravý, musí mít tělo čisté, bez usazenin anorganických látek, které jsou obsažené v městské vodě z vodovodu a ve vodě z jezer, řek, studní a pramenů. Anorganické látky znečišťují lidské tělo, způsobují zvápnění, zanášení a ucpávání cév a oslabují důležité orgány.

Při detoxikaci pijte čisté ovocné a zeleninové šťávy, které jsou čistícím prostředkem pro naše orgány a krev. Ovocné a zeleninové šťávy přímo vymetají z těla odpad a jedovaté látky. Jen dodám, že šťáva by měla být vždy čerstvá, proto zapomeňte na nákup různých džusů a šťáv v obchodě a nakupte si místo toho ovoce a zeleninu. Aby jste měli jistotu čistého ovoce a zeleniny bez pesticidů, zde je seznam 15. nejčistších druhů ovoce a zeleniny, které nevykazovali při analýze provedené EWG pozůstatky pesticidů: avokádo, kukuřice, cibule, ananas, zelí, hřiby, hrách, papája, mango, chřest, lilek, zmražený hrášek, kiwi, grapefruit, ananasový meloun.

Nejhůře dopadli při testování tyto potraviny: jablka, celer, cherry rajčata, okurky, hrozny, chilli, nektarinky, broskve, brambory, špenát, jahody, sladká paprika, kapusta, cuketa.

Brambory byly při testování mezi nejhůře hodnocenými potravinami
Pokud nemáte vlastní zahrádku, poohlédněte se před svým dnem D ve svém okolí po nějaké bio farmě, či bio obchodě a nakupte si tam.

Nejvhodnější k pití při detoxikačních kůrách je pití destilované vody z lékárny. Destilovaná voda vzniká odpařováním vody při varu a neobsahuje žádné anorganické a jiné škodlivé látky. Při studování účinků destilované vody na organismus jsem se setkala s názory, že destilovaná voda není vhodná k pití, protože nedodá našemu tělu žádné potřebné minerály. Při hlubším pohledu jsem však přišla na to, že nejvhodnější je konzumace destilované vody a zároveň ovocných a zeleninových šťáv, které nám tyto látky dodají a naše tělo nezatíží.

Ovocné šťávy náš organismus nezatíží

Destilovaná voda není vhodná ke každodennímu pití, v tom se názory shodují, ale při očistných kůrách je to nejvhodnější tekutina. Destilovaná voda neobsahuje žádné živé mikroby a jiné organismy, bakterie atd. Nazýváme jí též mrtvou vodou. Tato voda nemůže v těle vytvářet usazeniny, ale působí přitažlivě, tlakem na anorganické minerály a kyseliny nahromaděné v těle je filtruje. Každá cizí látka a prvek, který vstupuje do krve, nás oslabuje a způsobuje onemocnění. Destilovaná voda uplatní své účinky v krvi během 10-20 minut. Proniká celým tělem. Pokud chceme své tělo léčit, tento tlak musí probíhat v těle neustále a destilovanou vodu bychom měli pít opakovaně znovu a znovu. Tímto způsobem se zbavíme velmi rychle mnoha jedů.

Takového úspěchu nemůžeme nikdy dosáhnout pitím minerální vody za jakéhokoliv pramene. Minerální voda potřebuje k tomu, aby prošla tělem 3-4 hodiny a vytváří v těle usazeniny. Destilovanou vodu můžeme pít i mimo detoxikační kůru např. denně jeden šálek s citrónem, ale k pití pouze destilované vody, jako výhradní zdroj vody v běžném životě se raději vyhněte. Po mnoha přečtených studiích jsem se přiklonila k názoru, že pokud chceme pít kvalitní vodu v běžném životě, tak nejkvalitnější vodu, jakou můžeme koupit v obchodě je voda kojenecká. Je to přírodní podzemní voda, která neprošla dezinfekcí ani ionizací, ale je očištěna pouze UV zářením. Kvůli velmi nízkému obsahu dusičnanů je vhodná pro ty nejcitlivější z nás, malé děti a je vhodná i pro nás ke každodennímu pití. Zároveň nám dává jistotu, že pijeme opravdu kvalitní vodu.

Další otázkou zůstává, jaké bylinky nám pomohou při detoxikačních kůrách?

Bylinné čaje pomáhají při detoxikačních kůrách

Zde je pár tipů na závěr, kterými se můžete nechat inspirovat:

A na závěr několik receptů na pročišťující bylinné čaje:

Čaj na pročištění jater Ingredience:


2 čajové lžičky (čl) kořenu smetanky lékařské, 2 čl kořenu mahónie cesmínolisté, 1 čl kořene zázvoru a 1 čl kořene lékořice.

Postup přípravy:
Smíchejte všechny bylinky a zalijte 0,75 l vody. Přiveďte pod pokličkou k varu a povařte na mírném ohni po dobu 15 minut. Poté čaj slijte.

K očistě jater je velmi dobrý a oblíbený ostropestřec mariánský, ale protože vyniká velmi hořkou chutí, jeho užívání je vhodnější v podobě potravinových doplňků.

Čaj na pročištění ledvin


Čaj nejen pročistí Vaše ledviny, ale díky této kúře bude organismus méně zadržovat vodu, většinou tak zmizí otoky a Vaše postava bude vypadat štíhlejší.

Ingredience:
2 čl lístky břízy bělokoré (nebo bradavičnaté).

Postup přípravy:
Lístky břízy přelijte 0,25 l vroucí vody a nechte 10 louhovat, poté sceďte. Čaj pijte 3x denně 3-4 týdny.

Čaj pro úpravu trávení a pročištění


Ingredience:
10 polévkových lžic (pl) kopřivy, 2 pl květů hluchavky bílé, 2 pl heřmánku pravého.

Postup přípravy:
Smíchejte všechny bylinky. Čaj připravte v poměru 1 lžička na šálek (zhruba 0,25 l vody). Pijte 1-2 šálky denně po dobu 4-6 týdnů.

Čaj na očistu kloubů


5 gramů bobkového listu vaříme 10 minut ve 3 dcl vody a minimálně 3-4 hodiny, nejlépe přes noc, louhujeme např. v termosce. Odvar přecedíme a pijeme malými doušky v průběhu 12 hodin. Odvar se nesmí vypít najednou, mohlo by dojít ke krvácení!!! Tuto kůru opakujeme po 3 dnech, pak po týdnu, a během prvního roku každé čtvrtletí. K očistě kloubů by vždy měla předcházet důkladná očista střev. S pitím odvaru by jste měli skončit nejpozději do 20. hodiny večer a poté použít k očistě střev klystýr.

Michaela Baumanová



Čtěte na Medicínu:

Co a kolik toho vypít?

Očistou těla k uzdravení

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví