Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

borůvky jsou skvělými antioxidanty

Jen těžko bychom dnes hledali časopis nebo portál o zdraví a výživě, kde by se alespoň jednou neobjevilo slovo antioxidanty. Antioxidanty jsou zdraví prospěšné. Potraviny bohaté na antioxidanty by neměly v našem jídelníčku chybět. Co přesně však antioxidanty jsou? A jsou skutečně pro lidský organismus tolik důležité?

Radikály versus antioxidanty

Lidské tělo je složitý organismus, ve kterém neustále probíhají chemické reakce. Jako jejich vedlejší produkt vznikají volné kyslíkové RADIKÁLY, které jsou ve větším množství pro náš organismus škodlivé. Proč jsou radikály tak škodlivé? Mohou totiž podporovat vznik různých chorob, napomáhat ucpávání tepen, atd. A jsou to právě ANTIOXIDANTY, které dokážou udržovat volné radikály v rovnováze tím, že zabraňují jejich nadměrnému vzniku.

Kyani sunrise

Zdroje antioxidantů

Antioxidanty se vyskytují přirozeně v potravě, nejvíce například v borůvkách, zeleném čaji, kávě, rajčatech nebo listové zelenině. Pokud není naše strava bohatá na potraviny s obsahem antioxidantů, může docházet k hromadění volných radikálů v těle, což zvyšuje pravděpodobnost vzniku zdravotních rizik.

Ne každý je však schopný denně sníst tolik ovoce a zeleniny, aby mohl dodat svému tělu dostatek antioxidantů.


K hromadění volných radikálů v těle jsou náchylní především kuřáci a lidé pracující ve velkém stresu. Odborníci proto těmto rizikovým skupinám doporučují, aby nepodceňovali význam složení svého jídelníčku a zároveň podpořili své zdraví užíváním doplňků stravy s vysokým obsahem antioxidantů.

aljašské borůvky

Síla aljašských borůvek

Novinkou na trhu doplňků stravy je přírodní produkt Kyäni Sunrise™ vyrobený z extraktů ručně sbírané divoké aljašské borůvky, ovoce Goji a mnoha dalších zdraví prospěšných látek.

Původní obyvatelé Aljašky téměř neznají pro Evropany tak běžné civilizační nemoci. Slovo Kyäni totiž v překladu znamená „silná medicína“. Aljašské borůvky oproti jiným potravinám obsahují nejvyšší známé množství antioxidantů.

Protože tento doplněk stravy zbavuje tělo volných radikálů a zároveň posiluje imunitu, lze jej doporučit všem rizikovým skupinám a to jako preventivní kůru k posílení imunity a antioxidaci těla. Jedna dávka zajistí Vašemu organismu vysokou dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků na celý den. Kdo se cítí dlouhodobě unavený, může pro regeneraci svého těla vyzkoušet přípravek Kyäni Trojúhelník zdraví™, který navíc poskytne organismu jednu z nejkvalitnějších forem omega-3 mastných kyselin z aljašského lososa nerka, tokotrienoly ( vitamín E ) a dodává tzv. „molekulu života“, tolik potřebnou ke správnému fungování všech procesů v těle.

Více podrobností najdete zde:

Produkty Kyäni nakoupíte z pohodlí svého domova prostřednictvím stránek www.etani.cz.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Bazalka v kuchyni

Co možná nevíte o mléce