Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Životní styl

Bolest hlavy…? Už jen minulostí!

Bolest je nepříjemným pocitem, který doprovází zranění, mnohé nemoci a potíže. Nemůžeme však na ni pohlížet pouze negativně, protože je to zároveň velmi důležitý signál pro naše tělo. Říká nám, že něco není v pořádku, a nutí nás k nějaké změně, která by zabránila trvalému poškození organismu.

Bolí vás záda?

Ruku na srdce: koho z nás někdy nerozbolela záda? Tento problém rozhodně není výsadou starších generací. Záda nás bolívají po namáhavé práci, po jízdě na kole, běžně také po nějaké stresové situaci, které jsme byli vystaveni… Proč tomu tak je?

Dovolte nám představit vám časopis PHOENIX.

Tento časopis není jen „dalším“ v současné nepřeberné nabídce na stáncích. Je jiný. Ne nadarmo si říká: „Nevšední časopis pro nevšední lidi“.

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Zhruba kolem roku 1996 se v Česku poprvé objevily přístroje audiovizuální stimulace (AVS), slangově označované jako psychowalkmany. Tahle nová technologie slibovala radikální změnu vědomí: prostě jen zmáčknete knoflík a váš mozek se během pár minut "přeladí" na stav, který si vyberete.

Tlusté střevo a zdraví

Tlusté střevo je důležitým pilířem našeho zdraví. Základním předpokladem jeho správného fungování a prevence onemocnění tlustého střeva je dodržování správné životosprávy, jde především o složení jídelníčku, pitný režim, odbourávání stresu a pravidelný pohyb.

Jak se odkyselit?

K odkyselení je možné dospět několika způsoby, nejlehčí a nejdostupnější prostředek je voda z brambor, dále odkyselovací čaje a doplňky stravy, svižná chůze v přírodě. V době mezi 10. - 14. hodinou a po 22. hodině by se neměl užívat žádný odkyselovací přípravek. Mezi rostlinné preparáty patří spirulina, štáva ze zeleného ječmene, výhonky alfalfy - Vojtěška (Tolice lékařská), pšeničné klíčky, květný pyl, přeslička rolní apod. Jakoukoliv alkalizující směs bychom neměli míchat s perlivou vodou, protože obsahuje kyselinu uhličitou a ta by většinu zásaditých látek zneutralizovala.

Sexuální zdraví, důležitá součást spokojeného života

Sexuální zdraví představuje důležitou součást spokojeného života pro pány i pro dámy. Nejde jen o význam pravidelného sexu pro naši fyzickou a psychickou pohodu, ale také o předcházení pohlavním nemocem a možným gynekologickým obtížím.

Toužíte po plastice prsou? Vyzkoušejte nejprve simulaci

Jste nespokojená s tvarem či velikostí svého hrudníku? Přemýšlíte již delší dobu nad tím, že byste si ráda nechala zvětšit či upravit poprsí? Nevíte ale, jaká velikost a tvar by vám sedly nejlépe a vypadaly na vašem těle přirozeně? Tak neváhejte a přijďte si nechat udělat bezplatnou simulaci pooperačního výsledku. Klinika, která toto poskytuje, se nachází v centru Prahy a je tudíž dostupná všem.

Každý třetí školák má problémy s držením těla

Každý třetí školák má problémy s držením těla. Pokud chcete zajistit zdravý vývoj vašeho dítěte a zabránit vzniku zdravotních potíží v dětství i dospělosti, vyplatí se dodržovat několik preventivních zásad. Ty se týkají například výběru vhodné školní aktovky, péče o její váhu, ale také správného sezení ve školní lavici nebo doma za počítačem.

Krůček k dokonalosti, plastická operace odstálých ušních boltců

Co schází nádherné České Miss World 2013 Lucii Kovandové k dokonalé tvářičce? Nic? Omyl! Lucka sama stejně jako téměř každá žena se sebou není stoprocentně spokojená a již několik let zvažuje chirurgický zákrok! Rozhodla se, že už nebude svou drobnou vadu na kráse maskovat a podstoupí nenáročnou plastickou operaci odstálých ušních boltců.

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Jen těžko bychom hledali materiál, který se těší při zařizování interiérů tak velké oblibě jako právě masivní dřevo. Není divu, dřevo se pyšní krásným přírodním vzhledem, dlouhou životností, je ekologické a má příznivý vliv na naše zdraví.

Vyzkoušela jsem služby osobního trenéra online

Na trhu se objevila nová služba osobního trenéra online a má jít o revoluční přístup k online trenérství. Jelikož jsem se rozhodla začít s cvičením, řekla jsem si, že spojím mou snahu s odzkoušením služby a tu poté pro vás zhodnotím.

Meditace a jóga, cesta k duševní rovnováze

Slovo meditace pochází z latinského slova „meditatio“, což je synonymum pro slovo rozjímat. Meditace je součástí východních náboženství a označuje rozumové přemítání, jehož účelem je prohlubování soustředěni. Je tu sice odjakživa, ale označení meditace se začalo používat až v devatenáctém století.

Jak se chránit před hmyzem

Jednu z hlavních nevýhod nejteplejší části roku představuje bodavý hmyz. Především komáři a vosy dokážou člověku pěkně znepříjemnit léto. Nehledě na to, že hmyz může přenášet různé nakažlivé nemoci, jako je například borelióza. Naštěstí existuje několik možností, jak se před bodavým hmyzem chránit.
123